
Завідуюча акушерсько-гінекологічним відділенням Хмільницької центральної лікарні Оксана Шемета звернулася до усіх жінок району, аби вони більше часу приділяли власному здоров’ю та обстежувалися в лікарів. На своїй сторінці у Facebook Оксана Василівна написала термінове звернення до жінок Хмільницького району.
- Звертаюся до усіх жінок району! SOS!!! Впродовж останнього тижня лікарі-гінекологи нашої лікарні виявили 3 запущених випадки злоякісного новоутворення шийки матки – раку шийки матки, – наголосила Оксана Шемета.
Лікарка уточнила, що це зовсім молоді жінки віком 33-40 років.
- Це мами, дружини, доньки, життя яких під загрозою. Звертаюся до усіх вас! Любі мої! Поважайте насамперед себе, зверніться один раз на рік до лікаря-гінеколога! Обстежтеся та попередьте страшне захворювання!!! Бажаю усім здоров’я та миру!
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, це один із найпоширеніших видів раку у жінок. Водночас він добре піддається лікуванню у разі своєчасного виявлення.
Рак розвивається, коли клітини шийки матки починають мутувати. Якщо вони здорові, вони ростуть і розмножуються з певною швидкістю, а потім за певний час гинуть. Мутації змушують клітини рости та розмножуватися безконтрольно, їхній життєвий цикл збільшується і вони не гинуть – відтак зі скупчення клітин утворюються пухлини. Ракові клітини можуть вражати і сусідні тканини або відриватися від пухлини, щоби поширюватися (метастазувати) в інших частинах тіла.
Достеменно невідомо, що спричиняє розвиток раку шийки матки, але у більшості випадків (99%) причиною його появи є вірус папіломи людини (ВПЛ). Це – інфекція, що передається статевим шляхом. Водночас інфікування ВПЛ не завжди є початком онкозахворювання. У більшості жінок, що мають ВПЛ, рак ніколи не розвивається, адже під час контакту з вірусом імунна система організму зазвичай не дає йому заподіяти людині шкоди. Однак у невеликого відсотка жінок вірус виживає роками, сприяючи процесу, який змушує деякі клітини шийки матки перетворюватися на ракові.
Кожна жінка має ризик розвитку раку шийки матки. Проте є ефективні способи профілактики цього захворювання: регулярний скринінг та щеплення проти ВПЛ.