Сьогодні Всесвітній день боротьби проти раку: головний лікар обласного онкодиспансеру Володимир Шамрай про необхідність вчасного виявлення захворювання

Сьогодні Всесвітній день боротьби проти раку: головний лікар обласного онкодиспансеру Володимир Шамрай про необхідність вчасного виявлення захворювання

У минулому 2020 році на Вінниччині рак діагностовано у 4362 людей, чверть з яких після виявлення пухлин не прожили і року, бо звернулися до лікаря запізно. А в боротьбі з пухлинами чим раніше – тим краще, – написав головний лікар Вінницького обласного онкодиспансеру Володимир Шамрай на своїй сторінці у соцмережі.

  • «Мені мало 24 годин у добі!». Що, знайома фраза? Впізнали в ній себе? Правда, хоч раз але так говорили чи думали? Адже щодня хочеться бути максимально продуктивним і встигати все. А справ і важливих моментів ну дуже багато. Та часто, дійсно важливе залишається без уваги, або відкладається на пізніше. І коли все добре із здоров’ям, мало хто задумується, що це «згодом» може не настати, або усі справи стануть вже не такими важливими та негайними. І тоді починається…«якби повернути час назад», «якби я знав/чи знала». Так знайте – онкозахворювання виліковні, однак якщо виявити їх на ранніх стадіях. Тому сьогодні, у Всесвітній день боротьби проти раку я, як лікар-онколог, хочу закликати вас виділити один день в році для дійсно важливої справи – для обстеження. День, аби переконатися, що з вами усе гаразд. День, який не знайшли сотні жінок і чоловіків, бо вони були зайняті роботою, справами, відмовками, страхом. На жаль, мої слова підтверджує статистика, за якою стоять життя і спокій тисяч родин, – продовжив онколог.
  • Лише за останній рік в нашій області своєчасна діагностика злоякісних новоутворень усіх локалізацій (І-ІІст.) погіршала на 5,2%. Більше того, прогресивно зросла питома вага занедбаних випадків (ІІІ-ІVст.) раку візуальних локалізацій: з 4,6% у 2015 року до 17,8% у 2020-му. Це свідчить про те, що пацієнтів просто не оглядають з метою своєчасної діагностики передракових захворювань та раку, і захворювання вже діагностується у занедбаній стадії. Ситуацію необхідно змінювати і це робити ми можемо тільки разом. Тож, повторюся, щоб життя надалі тривало в звичному для вас ритмі таки «відірвіться» від справ на один день. Це буде один день для себе, для вашої сім’ї, дітей, батьків. Один день, який може вам подарувати роки.
    А якщо ви не йдете до лікаря, бо СТРАШНО взнати що є хвороба. Із досвіду лікаря скажу…страшно НЕ ЗНАТИ що є захворювання чи ігнорувати його. І пам’ятайте, що своєчасна турбота про власне здоров’я допоможе нам, онкологам, виявити рак на тих стадіях, коли він може бути повністю вилікуваний та зберегти і продовжити ваше життя.

До речі, попри карантинні обмеження Подільський регіональний центр онкології працює у звичному режимі і надає діагностичні та лікувальні послуги в повному обсязі.  Усі бажаючі можуть запланувати візит до ПРЦО й за наявності електронного направлення від сімейного лікаря чи онколога безкоштовно пройти КТ, УЗД, мамографію, виконати ендоскопічні обстеження. Записатися і прийти на прийом до онкологів-гінекологів, ЛОР-лікарів, урологів, онкоторокальних спеціалістів, мамологів, хіміотерапевтів та інших фахівців онкоцентру.  Також працює клініко-діагностична лабораторія, радіонуклідна діагностика, АГЧ, а також рентгенологічне відділення.

На прийом до лікаря Володимир Шамрай рекомендує записатися заздалегідь. Зробити це можна за тел. (0432) 46-16-27, 56-08-25, або за посиланнямhttp://prco.com.ua/previous-enrollment/ через офіційний сайт ПРЦО.

Довідково: На Вінниччині офіційно на обліку в обласному канцер-реєстрі перебуває 45555 осіб. Найбільш поширені злоякісні новоутворення молочної залози. На другому місці – рак легенів. На третьому – рак шкіри. На четвертій і п’ятій сходинках – злоякісні новоутворення ободової кишки та шлунку відповідно.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *