Сьогодні вперше православні віряни вшановують ікону, яка знаходиться в церкві громади у Хмільницькому районі

Сьогодні вперше православні віряни вшановують ікону, яка знаходиться в церкві громади у Хмільницькому районі

Сьогодні, 26 жовтня, Православна Церква України вперше вшановує Іверсько-Мирненську (Мироточиву) ікону Божої Матері як загальноцерковну святиню. Ця ікона знаходиться у храмі села Мирне Калинівської міської громади Хмільницького району.

Про це повідомляє NEWS Хмільника з посиланням на Вінницько-Барську єпархію ПЦУ.

У цьому храмі також знаходяться й інші мироточиві ікони, однак саме Іверсько-Мирненська (Мироточива) ікона Божої Матері мироточить найбільше. Всі ці ікони раніше називали “Кіровськими святинями”, оскільки село донедавна називалося на радянський манер – Кіровка.

Миро стікає на вату, яку роздають вірянам. Іноді мироточіння буває настільки рясним, що за добу збирається понад літр мира.

  • Зафіксовано багато чудес та зцілень, які відбувалися після молитви перед чудотворним Образом. В історії ікони записано багато свідчень про дивовижні зцілення і оздоровлення навіть від найстрашніших недуг, включаючи рак і безпліддя, – йдеться в повідомленні єпархії.

З благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона ікона Божої Матері з Мирного відвідала багато храмів на Вінниччині, а після того, як слава про чудеса від благодатного мира стала ширитися по всій Україні, ікона побувала в багатьох куточках нашої землі.

Через подання митрополита Вінницького і Барського Симеона, рішенням від 18 жовтня 2022 року Священний Синод УПЦ (ПЦУ) благословив загальноцерковне шанування чудотворної ікони Божої Матері «Іверська-Мирненська (Мироточива)», яка перебуває у Вінницько-Барській єпархії.

Довідково:

Перші чудеса від «Кіровських святинь» були зафіксовані у 2007 році. Біля дверей храму вранці перед службою люди побачили ікону Всіх Святих. Як з’ясувалося пізніше, колись цю ікону разом з іншими святинями викинули на подвір’я зі зруйнованої у 1947 році місцевої Покровської церкви. Ікону забрав додому один набожний чоловік, заповівши дітям передати її у відновлений храм. Однак ікона замироточила вдома у цієї сім’ї, й родина принесла її під двері церкви, яку щойно відкрили у селі у пристосованому приміщенні.

Незабаром у церкві замироточила інша ікона – образ Христа Спасителя. Це сталося 14 серпня 2007 року на свято мучеників Маковеїв, під час служби. Спочатку люди побачили лише сяйво, а мироточіння не помітили. Лише коли під іконою на підлозі побачили краплі і спробували з’ясувати їхнє походження, зрозуміли, що це миро, яке витікає з ікони і розповсюджує навкруги приємний аромат.

Мироточиву ікону Спасителя помістили в кіот поруч з іконою Всіх Святих. Незабаром сталось ще одне диво – на внутрішній частині скла ікони Спасителя з дрібнесеньких крапельок мира з’явився нерукотворний образ Пресвятої Богородиці.

Третє чудо сталося восени, на свято архістратига Божого Михаїла (21 листопада 2007 року). Заплакала Іверська ікона Божої Матері, привезена настоятелем храму протоієреєм Віталієм Трачем з Браїлівського жіночого монастиря, що знаходиться неподалік від Вінниці. Незабаром сльози змінилися крапельками ароматного мира.

У 2010 році на честь чудотворного образу Богородиці «Іверська» парафіяни за один рік збудували храм. І ось вже понад п’ятнадцять років головна святиня храму приваблює до себе прочан з України та зарубіжжя, які приїжджають до Мирного з надією і сподіванням отримати благодатну допомогу Божої Матері. До речі, сама назва села Мирне походить від слова «миро».

Перше оздоровлення, яке було зафіксоване, – це вилікувана мастопатія у жінки з Житомира. Серед найяскравіших – випадок з хлопцем на ім’я Олександр з села Ситківці Гайсинського району Вінницької області. Йому зробили трепанацію черепа, вирізали пухлину, а пізніше просто виписали додому, сказали, що його доля залежить від Бога. Батьки привезли його до церкви, і після тривалої молитви перед чудотворною іконою та помазання миром хлопець оздоровився. Якось до Мирного приїхав колектив дитячого будинку з Бердичева. Вихователі привозили покинутих батьками дітей, які страждають на церебральний параліч. В однієї дитини був параліч і псоріаз. Після помазування миром, псоріазні бляшки відлущилися з її шкіри, як луска з риби.

Одна родина приїжджала з півночі країни з немовлям. 8-місячне дитя неправильно лікували медики, навіть випробовували на ньому ліки. Біля ікон дитина також зцілилась. Відбувалися зцілення і в жителів Мирного. У одного місцевого чоловіка зупинився розвиток гангрени після того, як жінка почала змащувати хворе місце миром. Зафіксовані також зцілення прихожан від ракових пухлин. Одна жінка після одужання від онкологічної хвороби принесла величезний букет троянд і стала розсипати по храму із словами подяки.

Пам’ятною є історія родини, яка прилетіла з Німеччини, аби взяти чудодійного мира для своєї доньки Вероніки, котра захворіла на туберкульоз кісток. Після відвідин храму, не встиг ще літак, на якому вони поверталися, приземлитися у Мюнхені, як дівчинці стало краще, за три дні – ще краще, а потім хвороба взагалі відступила. З вдячності родина подарувала Богородиці гарну корону, яка до сьогоднішнього дня прикрашає кіот ікони. Подарунків люди залишають біля ікони чимало. Хтось приносить золоті і срібні прикраси, а хтось – прості дерев’яні хрестики і особисті речі.

Та разом із тими, хто щиро увірував, з’являлися час від часу й скептики, які намагалися спростувати диво. Шукаючи викриття, деякі віддавали миро на експертизи, проводили журналістські розслідування, запрошували до храму науковців. Та всі ці спроби закінчувалися одним і тим же: наукового пояснення цьому диву просто не існує. За результатами лабораторних досліджень миро – це рідина-дистилят, але чому вона при цьому має такий особливий аромат, ніхто так і не в змозі пояснити. Ікону неодноразово витирали насухо, але миро продовжувало стікати. Причому, як спостерігали у храмі, миро не тече, а дійсно точиться і ніколи не витікає надмірно.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *