Сьогодні у Великому Митнику на пожежі загинув чоловік

Сьогодні у Великому Митнику на пожежі загинув чоловік

– 16 січня о 09:33 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що у приватному домоволодінні у с. Великий Митник Хмільницького району виникла пожежа.

Прибувши до місця виклику, бійці державної пожежно-рятувальної частини №9 встановили, що в одній із кімнат будинку сталося загоряння на площі 15 кв.м. В ході проведення розвідки ланкою газодимозахисної служби рятувальники виявили людину без ознак життя. Загиблим виявися 55-річний власник домоволодіння. Пожежу локалізовано о 10:03, а ліквідовано о 10:07.
До боротьби з вогнем від ДСНС залучалося шість чоловік особового складу та одна одиниця спецтехніки. Ймовірна причина пожежі – коротке замикання електропобутового приладу, – повідомили у пресслужбі обласних рятувальників.

– Сусіди чоловіка розповіли, що він вживав спиртні напої. До того ж, газове опалення йому відрізали, тож чоловік грівся за допомогою електроплитки… – розповів інспектор Хмільницького районного сектору обласних рятувальників Дмитро Іщук. – За словами місцевих мешканців, тоді чоловік ліг спати напідпитку… До того ж, ця електроплитка була несправною та, за словами сусідів, часто падала на підлогу… Знайшли обгоріле тіло загиблого вже наші бійці під час ліквідації пожежі. Через сильне задимлення рятувальники працювали у апаратах захисту дихання.

Рятувальники просять обов’язково дотримуватись правил пожежної безпеки при користуванні електроприладами, а саме:

– Однією із  причин пожеж є порушення правил користування електричними приладами. Аналіз таких випадків показує, що вони відбуваються в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку увімкнути декілька досить потужних побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, в ізоляції спалахнути.
Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті: 
– нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;
– забороняється залишати включені прилади без нагляду;
– необхідно спостерігати за щільністю контактів в місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою, тощо;
– небезпечно замінювати запобіжники, що перегоріли в телевізорах, приймачах і інших побутових приладах саморобними або плавкими запобіжниками;
– забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.
– розетка підключення вилки живлення повинна знаходитись у доступному місці для швидкого відключення телевізора від електромережі;
– слід вимикати телевізор, якщо дорослих немає у кімнаті; – у випадку виникнення несправності в роботі електроприладу не допускати повторного його микання;
– закривати вентиляційні прорізи на корпусі електроприладу;

Пам’ятайте! Тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі.

Фото надане Хмільницьким районним сектором ДСНС

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *