Сьогодні Спас прийшов до нас з щедрими дарами, нехай мир буде у вас і Господь над вами

Сьогодні Спас прийшов до нас з щедрими дарами, нехай мир буде у вас і Господь над вами

Сьогодні православні віряни святкують одне з дванадцяти найбільших церковних свят – Преображення Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа, по народному – Яблучного Спаса. Тож цього дня православні хмільничани прийшли до храму, аби разом відсвяткувати й освятити плоди нового врожаю, – повідомляє NEWS Хмільника. 

Свято встановлене на спомин про подію явлення Божественної слави Христа Своїм учням – апостолам Петру, Якову та Іоану на горі Фавор, щоби укріпити їхню віру. У цей день згадується подія із реального життя Ісуса Христа, коли незадовго до Своїх страждань на горі Фавор Спаситель перед трьома Своїми обраними учнями – апостолами Петром, Яковом та Іоаном – преобразився: «Лице Його засяяло, як сонце, одежа ж Його стала білою, як світло». Тоді ж апостоли удостоїлися почути голос Бога-Отця: «Цей є Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте». Його учні, ставши свідками чудесного Преображення Господнього, «впали ниць і дуже полякались. Але Ісус підійшов, доторкнувся до них і сказав: встаньте і не бійтеся».

Свято Преображення має один день передсвята і сім днів післясвята. Віддання свята 26 серпня. Преображення Господнє припадає на Успенський піст. У день свята, після урочистої служби Божої, за традицією звершується освячення плодів нового врожаю.

Щедрі дари природи: виноград, персики, яблука, грушки, сливки, абрикоси, мед і духмяні пироги – все це красувалося у кошиках хмільничан. Люди прийшли святково вбрані, багато хто – у вишиванках.

“Христос посеред нас!” і “Слава Україні” – цими словами настоятель церкви Святих апостолів Петра і Павла ПЦУ Іван Пукас вітав хмільничан зі святом, та освячував принесені продукти.

Більше того, щедрими освяченими дарами прихожани поділилися й з нашими захисниками. Чотири ящики, вщерть наповнені плодами, поїдуть до українських військових у госпіталь.  Щоб і їм була святкова радість, щоб знали, як вони нам потрібні та відчували підтримку людей.

Текст і фото – Алла Корнієнко. 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *