Сьогодні рівно 5 років, як у Калинівці прогриміли вибухи на складі боєприпасів

Сьогодні рівно 5 років, як у Калинівці прогриміли вибухи на складі боєприпасів

5 років тому на складі боєприпасів у Калинівці сталися вибухи. За декілька годин масштаби руйнувань від вибухів були такими, що довелося евакуювати жителів навіть прилеглих населених пунктів до Калинівки, адже на складі тоді зберігалося 83 тисячі тонн боєприпасів, – повідомляє NEWS Хмільника.

Вибухи були такими потужними, що відчувалися і в Хмільнику. У хмільничан двиготіли вікна і двері. Десь у приміщеннях посипалася штукатурка. Ніч була неспокійною для всіх жителів області.

Хмільничанка, волонтерка Оксана просиділа всю ту ніч за монітором комп’ютера і відповідала на телефонні дзвінки. Вона координувала дії своїх рідних, які брали участь в поселенні прибулих із Калинівки та навколишніх сіл людей. Увечері та вночі хмільничани, як один, згуртувалися і допомагали землякам, хто чим міг. У тій біді об’єдналися і владні структури, і бізнес, і місцеві жителі.

  • Було дуже багато потерпілих. Їх поселяли і місцеві жителі, розташували в лікарні, по санаторіях, навіть у спортзалі, – розповіла Оксана.
  • Було десь після 22-ї години, зателефонувала мамина однокласниця з Калинівки, і розповіла про вибухи. Тоді мої батьки сіли в автомобіль та поїхали зустрічати/забирати людей. З Янева люди втікали, до мене приїхали близько 3-ї ночі. Тож вдома було 10 осіб: тікали без речей, в чому були – в халатах, тапочках… Це було дуже страшно, – згадує волонтерка. 

За словами Оксани, черга зі сторони Уладівки була величезна (зі сторони Уладівки та Калинівської траси при в’їзді в Хмільник від сторони Широкої Греблі).  Прибулих людей відправляли до міської ради, а потім – далі на поселення.

Каже, що по дорозі з Калинівки були й ДТП, адже автомобілі рухались у три ряди…

  • Я була вдома, записувала прізвища людей, кого і куди можна поселити, зв’язувалась  з хмільничанами через facebook. Тоді вже я дзвонила до мами, яка була в місці, куди прибували люди, і чоловік моєї сестри розвозив усіх на місце тимчасового перебування, – згадує хмільничанка.
  • Це був якийсь жах, так було страшно. Звечора і до шостої ранку я не вставала від монітора. Якусь годинку поспала, а далі ж треба було людям щось поїсти, то ми вже почали організовувати збір продуктів для потерпілих, – розповіла Оксана.

Минулого року генеральна прокурорка Ірина Веденіктова назвала причину, від чого сталася детонація боєприпасів на арсеналі.

Як наголосила Венедіктова, версія вчинення вибуху на 48-му арсеналі шляхом проникнення сторонньої особи на територію частини та встановлення підривного пристрою підтверджується здобутими доказами і висновками вже одержаних та долучених до матеріалів провадження судових експертиз, протоколами проведених негласних слідчих (розшукових) дій, допитів свідків та оглядів.

  • Збитки – понад 5,9 млрд грн внаслідок знищення боєприпасів, а також завдана шкода – пошкоджені об’єкти військової частини, будівлі місцевих мешканців.

Генеральна прокурорка України розповіла, від чого сталися вибухи на 48 арсеналі в Калинівці: докази та висновки експертів

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *