Сьогодні на орбіту Землі американці виведуть український наносупутник

Сьогодні на орбіту Землі американці виведуть український наносупутник

Сьогодні на орбіту Землі запустять супутник Polyitan-HP-30, створений українськими вченими. Старт ракети-носія має відбутися о 16:56 за київським часом. 

Про це поінформували на сайті Міністерства освіти і науки України.

  • 3 січня 2023 року з мису Канаверал, Сполучені Штати Америки, за допомогою ракети-носія Falcon-9 компанії «SpaceX» виведуть на орбіту Землі черговий український наносупутник PolyITAN-HP-30, створений до 30-річчя Незалежності України, – йдеться в повідомленні. 

Наносупутник PolyITAN-HP-30 створили науковці Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» виключно за бюджетні кошти, що надавались Міністерством освіти і науки України в межах реалізації відповідних проєктів-переможців конкурсів наукових досліджень і розробок та договору базового фінансування.

Наносупутник доправили у Сполучені Штати Америки завдяки спонсорській допомозі компанії «Боїнг Україна», підтримці Технічного університету Делфт (Нідерланди), спінофф-компанія якого взяла на себе фінансування та технічне забезпечення виведення космічного апарату в космос, Державному космічному агентству України, яке сприяло вирішенню питань логістики та експорту.

Передбачається, що наносупутник забезпечить реалізацію наукового експерименту з дослідження ефективності функціонування теплових труб (heat pipes) різних конструкцій як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів.

У Міністерстві освіти та науки України зазначають, що до прямої трансляції можна долучитися з 16.00 за київським часом  за цим  посиланням.  Більше того, під час прямої трансляції будуть проведені інтерв’ю та інші заходи.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *