В наші дні все більшу популярність набирають старовинні імена, які були практично забуті за роки радянської влади. Так, наприклад, саме сьогодні 7 квітня іменини відзначають Сави і Тихони.
Значення імені Сава:
- За однією з версій, ім’я арамейської походження, в перекладі – «мудрець, старець».
- За другою, це похідне від слова «саббатіос», що в перекладі означає «субота».
- Третій варіант – єврейського походження, а перекладається воно в цьому випадку як «стрілець».
З дитинства Сава – натура цілісна і правильна, йому чужі обман, істерики і ненависть. Він ніколи не пройде повз чийогось горя. Він уважний і чуйний, прагне допомогти всім навколо.
Дорослішаючи, Сава, швидше, вважатиме за краще суспільство книг, до яких він прив’язується з дитинства, ніж велику галасливу компанію. Можна сказати, цей хлопець твердо знає, навіщо треба вчитися. Мабуть, він один з тих людей, хто отримує вищу освіту усвідомлено.
Дорослий чоловік, який називався іменем Сава, врівноважений, впевнений в своїх силах і знаннях. Найчастіше Сава – лідер, він може стати біля керма свого бізнесу або стати директором великого підприємства. Феноменальне чуття, підкріплене чималим багажем знань, завжди підкаже йому, чи варто затівати масштабний проект або настав час трохи перечекати, не робити великих вкладень і накопичити сили.
Добрими професіями для Сави будуть інженерні спеціальності, промисловість і виробництво. Якщо душа цієї людини має велику схильність до творчості, тоді, можливо, Сава стане журналістом, письменником чи режисером.
Власник цього імені закохується один раз і на все життя. Любить пристрасно, віддається цьому прекрасному почуттю всією душею.
Одружується Сава найчастіше один раз – на тій, що підкорила його серце. Про свою сім’ю Сава дбайливо і ніжно піклується, у всіх сенсах забезпечуючи дружині і дітям гідне і комфортне життя.
Сава з тих чоловіків, що готові побудувати будинок, посадити дерево і виростити сина. Він зробить все, що потрібно, для створення навколо себе гармонійного простору любові і простих сімейних цінностей. Часто намагається вкласти в характер дітей якісь свої якості – любов до читання, наприклад. Однак знає, що бажання дітей теж повинні бути почуті і зрозумілі, ніколи не шкодує для них часу і сил.
Тихон
Переклад імені — «випадок», «доля» (з грецької). Витоки імені йдуть від давньогрецької богині Тюхе (Тихе), яка дарувала людям удачу. Тюхе — «жереб», «удача», «випадковість». Таким чином, власник імені Тихон просто приречений на успіх.
Спочатку ім’я було візантійське. Багато хто вважає, що це ім’я російський і перекладається як “тихий”, однак це не так. До прикметника «тихий» ім’я не має абсолютно жодного відношення.
Володар такого «щасливого» імені урівноважений, педантичний і не боїться взяти на себе відповідальність. З боку Тихон виглядає надзвичайно спокійним і навіть трохи флегматичним. Але насправді він володіє глибиною почуттів.
Дитиною Тихон мріє втекти з дому і стати флібустьєром або розбійником. З роками мрії починають перетворюватися в реальність така людина буквально притягує до себе пригоди. Тихон знає собі ціну і ніколи не буде намагатися комусь сподобатися, лише б його взяли в певне оточення. Він завжди обдумує свої кроки. «Літній» Тихон позитивний і товариський, а зимовий — чутливий, добродушний і не злопам’ятний.
Наполегливість у досягненні цілей дозволяє Тихону стати прекрасним працівником. У нього багата уява, завдяки чому він може спробувати себе в ролі художника, артиста кіно або естради, скульптора.
В особистому житті для Тихона головне — стримувати прояв емоцій. Тоді у нього буде міцна і любляча сім’я. Господар з Тихона виходить чудовий: домовитий, працьовитий і терплячий. Він завжди радий гостям, але сам бувати в гостях не прагне.
Тихон любить домашні будні і свята. У Тихона вроджений дар травника — хлопчик з таким ім’ям у дитинстві любить збирати трави, квіти і корінці. З віком стезя цілителя-травника стає його хобі. «Літній» Тихон обожнює риболовлю, причому для нього дуже важливо повернутися з уловом.
З дитинства до похилих років Тихон оточений приятелями і знайомими. Але справжнього друга, з яким він буде довіряти на 100%, у нього немає. В спілкуванні з людьми Тихон стриманий і небагатослівний. Йому більше до душі авантюристи і мрійники — іншими словами, ті, хто наділений багатою уявою. Близьким йому за духом людям Тихон охоче розкриває «прожекти», що виникли в його уяві. Тихон повний загадок: його справжню натуру можна зрозуміти тільки тоді, коли завойовано його довіру. У глибинах аж ніяк не тихої душі Тиші приховані думки і бажання, здатні викликати подив навіть того, хто його добре знає. Однак Тихон ніколи і нікому не розповість про найпотаємніше.