Сьогодні хмільничани спостерігали за вражаючими маневрами авіамоделей літаків та гвинтокрилів

Сьогодні хмільничани спостерігали за вражаючими маневрами авіамоделей літаків та гвинтокрилів

Сьогодні в місті Хмільнику на міському стадіоні відбулася грандіозна подія – перший авіафестиваль  “Крилата мрія-2021”. Організаторами фестивалю є Центр дитячої та юнацької творчості (директор Наталія Луценко), Управління освіти, молоді та спорту Хмільницької міської ради (начальник Галина Коведа), Відділ молоді та спорту Управління освіти Хмільницької міської ради  (начальник Віталій Пачевський), і Хмільницька дитячо-юнацька спортивна школа  (директор Микола Бабюк).

Авіафестиваль відбувся з дотриманням протиепідемічних заходів. На вході до стадіону усім відвідувачам проводили температурний скринінг.

В авіафестивалі взяли участь команда гуртка з авіамодельного спорту Вінницького міського палацу дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної (керівник Леонід Хіміч), команда гуртка з авіамодельного спорту Центру дитячої та юнацької творчості міста Хмільника (керівник Юрій Задорожнюк). Майстер-класи із запуску авіамоделей провели майстер спорту міжнародного класу Сергій Солом’янніков, майстер спорту, двократний чемпіон України Леонід Хіміч, майстер спорту, дворазовий чемпіон України Андрій Смирнов, спортсмен з авіамодельного спорту Андрій Гнатюк, вихованець Вінницького міського палацу дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної Андрій Ніколенко, спортсмен з авіамодельного спорту Костянтин Солоденко.

На початку показового авіафестивалю залунав славень України, а найменші хмільничани у вишиванках відпустили в небо жовто-блакитні кульки з паперовими літачками.

Присутній на фестивалі заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Андрій Сташко подякував організаторам за створення чудового свята й висловив сподівання, що таке вражаюче шоу стане у Хмільнику традиційним, а цей вид спорту у нашому місті почне розвиватися  вже з сьогоднішнього дня. А глядачам та учасникам разом із начальницею управління освіти Галиною Коведою побажали вражаючих емоцій від перегляду шоу, гарного настрою на щодень.

Всі присутні могли переглянути виставку робіт вихованців гуртків ЦДЮТ, де були представлені ляльки, сувеніри, різноманітні авто- та авіамоделі юних хмільничан.

Перед присутніми виступили талановиті юні хмільничани.

Впродовж усього фестивалю хмільничани могли фотографуватися з будь-якою моделлю літака чи гвинтокрила, які їм були до вподоби. Фотографувалися переважно з найбільшими та потужнішими.

З першим запуском авіамоделей очі хмільничан були постійно підняті вгору, адже від того, що там діялось, неможливо було відвернути погляд. Показове шоу вразило як найменших глядачів, так і найстарших. Спортсмени з авіамодельного спорту продемонстрували дійсно вражаюче шоу – там були і повітряні бої літаків, і дивовижні піруети гвинтокрила, який не зможе повторити жоден справжній вертоліт у світі, адже по всіх законах аеродинаміки це зробити просто неможливо. А те, що виробляла у повітрі найбільша авіамодель літака – було дивовижно.

Усі літаки радіокеровані, а гвинтокрили літають на електричних двигунах. Раніше таких двигунів не було, тому гвинтокрили можуть виконувати всі можливі маневри.  Спортсмени вправно керували кожною авіамоделлю, показуючи дуже складні віражі. Всі присутні отримали багато позитивних емоцій та вражень.

Незважаючи на те, що після початку авіафестивалю пройшов рясний дощик, хмільничани все одно залишилися на місці. Хтось дістав парасольку, хтось продовжував мокнути, але покинути захоплюючу подію не хотів ніхто.

Цікаво, що наприкінці показового виступу над стадіоном пролетів лелека. Він летів вище авіамоделей, які змагалися в повітряних боях, намагаючись збити один одного й отримати перевагу. Неозброєним оком було видно, що лелека був не лише зацікавлений тим, що діється внизу, він наче не розумів, що відбувається, і  здивовано повертав шию за швидкісними літаками. Глядачі спостерігали і за саморобними “птахами”, і за пернатим.

По завершенні показового шоу всім спортсменам вручили Подяки від організаторів авіафестивалю, а статуетки отримали найактивніші учасники: керівник  гуртка з авіамодельного спорту Вінницького міського палацу дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної  Леонід Хіміч, керівник Центру дитячої та юнацької творчості міста Хмільника Юрій Задорожнюк, а також власник найбільшого літака – майстер спорту, дворазовий чемпіон України Андрій Смирнов.

 

Автор тексту і фото – Алла Корнієнко.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *