Сьогодні фахівці заміряли радіаційний фон у Вінницькій області

Сьогодні фахівці заміряли радіаційний фон у Вінницькій області

В нашій області створені та функціонують групи радіаційного спостереження та дозиметричного контролю, хімічного та епідеміологічного спостереження та контролю, дезінфекційні бригади, – повідомляє NEWS Хмільника.

Одним із основних завдань фахівців є проведення щоденного моніторингу якості атмосферного повітря та вимірювання радіаційного фону на території регіону.

Виміри радіаційного фону проводяться в різних частинах населеного пункту (не менше трьох точок тричі на день). Щоденно виконується забір проб повітря з метою виявлення забруднюючих речовин.

За результатами щоденного моніторингу показники радіаційного фону становлять від 0,10 мкЗв/год до 0,18 мкЗв/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень. Якість атмосферного повітря досліджується в моніторингових точках в межах житлової забудови.

Концентрація основних забруднюючих речовин у повітрі (ангідриду сірчистого, азоту діоксиду, пилу, оксиду вуглецю) в межах граничнодопустимих концентрацій.

За період з 15  по 22 серпня виконано 297 вимірів радіаційного фону в населених пунктах області. Показник становить від 0,11 мкЗв/год до 0,20 мкЗв/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень.

Сьогодні моніторинг радіаційного фону теж не виявив «порушень». Так, у Вінницькому районі він склав 0,14 мкЗв/год, у Хмільницькому – 0,16, Тульчинському – 0,17. В інших 01,-0,13. Отже, ситуація щодо радіаційного гама-фону на Вінниччині залишається без змін і не не се загрозу життю та здоров’ю населення. Перевищень природного радіаційного фону не зафіксовано у жодному з районів області.

Також лабораторно досліджено 364 проби води з водогонів області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів. За результатами досліджень встановлено:

  • 351 (96,4%) проб відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною».
  • 13 (3,6%) проб не відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною» за показниками: каламутність (комунальний водогін м Калинівка) та  перманганатній окиснюваності (інтегральний показних органічного забруднення) – м. Хмільник КП Хмільникводоканал.

Зазначені відхилення пов’язані з «цвітінням» річки Південний Буг, стоком органічних забруднень у вододжерело з опадами та внаслідок господарської діяльності, а на сьогодні ще й зі зменшенням водозабору та застійними явищами у водопровідній мережі через міграційні процеси.

Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *