Сьогодні депутати проголосували за заборону УПЦ в єдності з московським патріархатом

Сьогодні депутати проголосували за заборону УПЦ в єдності з московським патріархатом

Сьогодні в Вінницькій обласній раді відбулася чергова  сесія, де депутати звернулися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо заборони діяльності Української православної церкви в єдності з московським патріархатом, релігійних організацій з центром в країні-агресорі на території України. 

Про це повідомили в Вінницькій обласній Раді, передає NEWS Хмільника.

Таким чином депутати запропонували центральній владі ухвалити закон – «для уникнення реальних та потенційних ризиків загрози національній безпеці України».

  • На сьогодні в Україні діє Українська православна церква в єдності з московським патріархатом та інші релігійні організації з центром в країні агресорі, які ідеологічно  обґрунтовують і підтримують війну та виправдовують всі військові злочини, що скоює росія на території України. Значна кількість духовенства виявляють антиукраїнську та антидержавну позицію, про що свідчать результати проведених санкціонованих обшуків СБУ за місцем проживання митрополита однієї з єпархій УПЦ МП на території Вінниччини. Вказана особа розміщувала публікації на власному інтернет-ресурсі проросійського змісту, а також заклики до розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Ці та інші факти є свідченням, що діяльність УПЦ МП підриває територіальну цілісність, соборність та державність України, – йдеться у депутатському зверненні.

У документі підкреслюється, що звернення обласна Рада ухвалює, «усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями».  А також «враховуючи антиукраїнську та антидержавну позицію релігійних організацій Української православної церкви в єдності з московським патріархатом та інших релігійних організацій з центром в країні-агресорі з метою захисту суверенітету, національної безпеки і територіальної цілісності, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі».

Електронна система зафіксувала такі результати голосування: «за» 58, «утримався» 1, «не голосував» 1. Утім депутат Олександр Підгорняк у залі заявив, що у нього не спрацювала картка, але він підтримує звернення.

Фото Андрія Гижка, Фейсбук

Джерело: https://vinrada.gov.ua/oblasna-rada-zvernulasya-do-prezidenta-verhovnoi-radi-ta-kabinetu-ministriv-schodo-zaboroni-diyalnosti-upc-v-ednosti-z-moskovskim-patriarhatom.htm

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *