Сьогодні – 7 років громадській організації “Народне віче Хмільника”

Сьогодні – 7 років громадській організації “Народне віче Хмільника”

Сьогодні громадській організації “Народне віче Хмільника” виповнилося 7 років. Цю організацію знають у Хмільнику та районі, поза межами нашої Хмільниччини і там, де точаться запеклі бої проти окупанта – на Сході. Адже саме представники Народного віче стали волонтерами і впродовж війни допомагали й продовжують допомагати українським воїнам.

У лютому 2014 року четверо хмільничан назвали своє новостворене об’єднання Народним віче, а вже 12 березня зареєстрували громадську організацію під назвою “Народне віче Хмільника”. Створили організацію нині керівник організації Микола Михальнюк, Віктор Гричанюк, Василь Денисов і Вадим Тищенко.

Спочатку в організації було 32 особи, які з початку війни допомагали збирати необхідні речі та продукти для військовослужбовців на фронт. Микола Михальнюк пригадує, як надсилали в АТО посилки, а серед отримувачів був і Сергій Муравський. Активну участь брали волонтери і в житті Хмільника. Різні заходи, зустрічі зі школярами не обходилися без них. Згодом почали їздити й самі на фронт з допомогою: за ці нелегкі роки були в українських солдатів більше 200 разів.  Допомагали музеям експонатами…

Найважче – довелося зустрічати зі Сходу злощасний Вантаж-200. Морально важко було привозити у Хмільник загиблих земляків, хто б це не був – знайомий, дуже молодий, “а йому б ще жити і жити”!

Навіть моральна підтримка дуже важлива військовослужбовцям, тому і тут не залишалися осторонь представники організації та волонтери, підтримуючи земляків, наприклад, на Іграх Героїв у Харкові та бійців з інших областей у військовому санаторії Хмільника.

Працюють як патріотична організація. Налагодили контакти та співпрацюють з іншими волонтерами зі всієї України. Шукали і знаходили інвесторів, просто добрих людей, які охоче ділилися з українськими солдатами усім, чим могли.  У соцмережі створили групу “Волонтери Хмільника”, де розміщають відео з поїздок на Схід,  фото та все, що пов’язане з їх діяльністю.

Роки – невблаганні. З роками змінилося життя у кожного представника організації. Хтось пішов на війну, хтось був змушений поїхати на заробітки, а у когось змінилися життєві пріоритети. І тепер в ГО “Народне віче Хмільника” залишився 21 представник.

  • Іноді зустрічав на фронті тих молодих юнаків, які ще з початком війни вчилися в школі, а тепер вони тримають зброю в руках і захищають Батьківщину. Ми з хлопцями зідзвонюємось, спілкуємось, вони нас чекають: питають, коли приїдемо до них. На жаль, нині дуже важка ситуація по всіх фронтах, але ми як волонтери – не перестанемо допомагати нашим бійцям, – сказав Микола Михальнюк.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *