Сьогодні 150 років з дня народження видатної української поетеси Лесі Українки

Сьогодні 150 років з дня народження видатної української поетеси Лесі Українки

Сьогодні, 25 лютого, відзначаємо 150-ліття від Дня народження української письменниці, перекладачки, культурної діячки, Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки).
Творчість Лесі Українки – нове пафосне слово не тільки в українській, але й у світовій літературі. Життя поетеси – це легендарний подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної й нескореної жінки, геніального митця і борця, рівноцінну постать якій важко знайти навіть на планетарних художніх теренах.
В Україні відзначається 150-ліття Лесі Українки на Державному рівні. В закладах освіти та культури проводяться культурно-мистецькі заходи, приурочені творчості письменниці. На жаль, сьогодення не дуже милостиве до людей, але попри все в умовах карантину та дистанційного навчання працівники культури та освіти проводять всі заходи онлайн.

Наприклад,  в Думенському сільському клубі  з нагоди цієї дати відбувся ряд заходів. У клубній гуртковій кімнаті пройшла літературна година “На шлях я вийшла ранньою весною”, у фойє бібліотеки діє  книжкова виставка”Співачка зорі провідної”.

                 

До 150-річчя від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки працівниками культури разом з бібліотекою с. Мар’янівка проведено захід на тему: “Велика дочка великої матері”.

У всіх бібліотеках Хмільниччини проведено заходи з нагоди 150-ї річниці Лесі Українки. Декламуваннями віршів та прозових творів, піснями учасники заходів згадували живе слово Лесі, її невмируще українське слово.

На сайті комунального закладу “Бібліотека для дорослих” Хмільницької міської ради з нагоди 150-ї річниці видатної поетеси стрічка новин зарясніла  відео, де учасники онлайн-конкурсу заспівали піснями на слова віршів Лесі Українки, продекламували її поетичні слова :  hm-library.com.ua

До того ж, ми пропонуємо Вам переглянути відеосюжет про Лесю Українку, який було зроблено телеканалом ICTV спеціально до річниці з дня народження великої поетеси. Невідоме з її життя та неймовірні факти:

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *