Скільки містян «зашкерпетувалося» вчора у Хмільнику?

Скільки містян «зашкерпетувалося» вчора у Хмільнику?

 

Останні кілька років  наприкінці березня Хмільник перетворюється на місто диваків. Тут люди масово ходять у яскравих різнопарних шкарпетках, одягають їх не за призначенням, або використовують як елемент декору.

Таким чином активні і прогресивні містяни підтримують всесвітню акцію “LOTS OF SOCKS”.

Уперше Всесвітній день людей з синдромом Дауна провели у 2006 році за ініціативи Європейської асоціації Даун-синдром (EDSA) та Всесвітньої асоціації Даун-синдром (ІDSA). У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня).

У Хмільнику питанням організації акції впродовж кількох років займаються батьки діток з інвалідністю. Громадська організація «Спільний шлях» – саме таку назву носить об’єднання батьків дітей з інвалідністю, які займаються захистом прав та інтересів своїх маленьких і дорослих доньок та синів. Члени цієї організації щороку продають за символічну ціну шкарпетки всім бажаючим, самі відвідують і розповідають про всесвітню акцію на підтримку сонячних людей.

Як пройшла акція цього року, ми запитали у голови правління ГО «Спільний шлях»  Тетяни Мазур.

  • Цей рік виявився не таким активним як завжди: до нас самостійно звернулося всього кілька людей, а з організацій – лише Хмільницький міськрайонний суд. Це все пов’язане із запровадженим карантином на території України. Коли він закінчиться, ми, звичайно, обов’язково підемо в підприємства та організації міста, аби донести важливу інформацію про людей з синдромом Дауна, – прокоментувала для NEWS Хмільника Тетяна Василівна.

У соціальних мережах акцію підтримав тренер із зендокай карате-до Михайло Сидоренко. Михайло Михайлович зробив традиційне фото  шкарпетках разом з родиною. У місті тренер відомий тим, що безкоштовно тренує діток з інвалідністю.

Оригінальними фото відзначився Хмільницький міськрайонний суд – їх підтримав і Прес-центр судової влади країни – таким чином колектив допоміг поширити новину на всю країну. Користувачі соціальних мереж схвально відгукнулись на особисту ініціативу наших земляків і відзначили, що фото справді цікаво роздивлятись, а інформація змушує задуматись над важливими соціальними темами.

  • Ми вже кілька років долучаємось до акції. Роблячи добрі справи – стаєш кращим – це аксіома. Досі переконані, що добро потрібно робити тихо, але за умовами акції – треба донести якомога більше правдивої інформації про людей із синдромом Дауна. Ми чекали цієї дати, готувались попередньо, продумували фото, які б зацікавили якомога більше користувачів. Ми забезпечуємо правосуддя і в карантин, звичайно, за особливих умов, але ми не могли пропустити одну соціально важливу проблему через іншу,- прокоментувала для нас прес-секретар Хмільницького міськрайонного суду Наталя Міщук.

Надзвичайно зворушливий пост у цей день написала мама дівчинки Ангеліни із синдромом Дауна  – Тетяна Цюпенко. Далі – без змін:

«21 Березня – Всесвітній день людини з синдромом Дауна.
16 років тому в моєму житті з’явився цей діагноз, але вже немає суму та страждань з цього приводу, а є просте усвідомлення,що все не просто так,а для чогось…
Сьогодні я не буду розповідати про особливості цієї генетичної аномалії,бо це не просто додаткова хромосома. Це цілий світ-цікавий,творчий,в якому є місце добру, ніжності,відкритості,відвертості, щирості, де є любов – щира …усім серцем…просто так, а не за щось.
В ньому точно немає заздрості, лицемірства, жорстокості, фальшивих посмішкою, бажання когось перехитрити заради своєї вигоди.
А можливо нам сьогодні хоч інколи слід подивитись на світ, де такі звичні та зрозумілі для нас догми вже змінюються, де добре засвоєні життєві правила перестають діяти, де усі наші плани, задуми, надбання, стають в якийсь момент надто крихкими та вразливими…їхніми очима.
ТАК,ВОНИ НЕ ТАКІ ЯК ІНШІ…. ВТІМ, ЯК І КОЖЕН З НАС. Любові нам в серці, витримки та міцного здоров’я».

Тож, шановні хмільничани, у вас ще буде можливість зустрітись і поспілкуватись із членами ГО «Спільний шлях» та задати їм усі питання щодо людей із синдромом Дауна та розвіяти свої особисті стереотипи.

Дякуємо усім небайдужим, хто самостійно, не чекаючи нічого і нікого, підтримав акцію самостійно.

Дарина Сміла

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *