Сіємо озимий часник ранньою весною

Сіємо озимий часник ранньою весною

Незабаром весна, і кожен городник вже очікує той час, коли візьме в руки лопату й буде саджати. Але це станеться лише після достатнього прогріву землі. А от що б такого можна посадити ранньою весною?

Як правило, озимий часник висаджують восени. Але це не означає, що немає досвіду  весняної висадки.

Ранньою весною потрібно висадити озимий часник у картонну коробку, наповнивши її грунтом. Через два тижні зубки дадуть міцні корінці. На грядку пророслі зубки з корінцями пересаджують, коли земля почне прогріватися. «Весняний» озимий часник можна прибирати в другій половині вересня. Цибулинки будуть такими ж великими, як і в часнику, висадженому восени.

Є й інший спосіб весняної посадки озимого часнику. Городники називають його «на зелень». Обривати для столу листя у часнику, який ростять на цибулину, городники не рекомендують. Листя на рослині мало, і такий обрив виснажує його. Озимий часник, якщо  вдалося його зберегти до весни, при весняній висадці дає рясну зелень, на відміну від передзимової.

При весняній посадці із цибулини постійно росте молоде перо, і бічне пір’я, що підростає, все літо можна обривати для салатів і супів. Можна висмикувати і всю цибулину з соковитою білою основою, без зароджуваних нових зубків. Зморщені залишки старого зубка видаляють.

Підготовлену для весняної посадки партію зубків озимого часнику висаджують не відразу, а через тиждень – у три-чотири етапи, починаючи якомога раніше, щоб продовжити час часникової зелені.

ДОВІДКОВО:

Часник – дуже ефективний засіб проти попелиці, кліща і мідяниць, бактерій, грибних захворювань. Фітонциди часнику тримаються в повітрі майже 2 доби, а цибулі – руйнуються через 3-4 години. Не переносять запаху часнику і мурахи (потрібно розкласти на їх стежках невеликі шматочки). А товчений часник, змішаний із камфорою, ефективно діє проти кротів.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *