Штрафи за паління сухостою можуть торкнутися і хмільничан

Штрафи за паління сухостою можуть торкнутися і хмільничан
Spread the love

Неодноразово Хмільницькі рятувальники закликали хмільничан не спалювати рослинність на прибережних територіях, сухостій на полях тощо, від чого гине навколишнє середовище. Хмільничани пам’ятають, яких збитків наносило природі така необережна, а можливо й  навмисна, необачність. Адже гине не лише рослинність, а й живі істоти.

Рятувальники неодноразово нагадували хмільничанам про елементарні правила безпеки: не кидати в лісі палаючі недопалки, не розводити багаття в густих заростях, під низько звисаючими кронами дерев, поруч зі складами деревини, торфу, в безпосередній близькості від сільськогосподарських культур; не випалювати суху траву в полях і на лісових галявинах, не розводити багаття у вітряну погоду і залишати його без нагляду.

Такі спалювання шкодять не лише природі, а й самим людям. Хмільничани навесні та в період городніх робіт  постійно потерпають від їдкого диму, скаржаться, що не можуть відчинити у своїх помешканнях вікна, щоб провітрити кімнати, бо переважно спалюють сухостій надвечір.  І жодні прохання, жодні  штрафи не можуть впоратися з цією проблемою.

Від злісних паліїв потерпає не лише Хмільницький край, а й уся країна. Тому в Уряді планують збільшити штрафи за паління сухостою. За відповідний законопроект проголосували 328 депутатів.

У документі пропонують ввести штрафи за знищення або пошкодження рослинності, випалювання рослинності або її залишків на землях водного фонду, за випалювання торфовищ, зокрема, осушених.

Передбачають такі штрафи:

  • за знищення або пошкодження рослинності, випалювання сухої рослинності або її залишків на землях водного фонду, в тому числі в прибережних захисних смугах та на островах, зайнятих лісами – від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, (3060-6120 грн), а на посадову особу – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів (15300-21420 грн),
  • за випалювання торфовищ, в тому числі осушених, штраф для громадянина – від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів, а на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів.

Також законопроект пропонує збільшити нинішні штрафи за:

  • знищення або пошкодження, випалювання полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень,
  • а також за порушення прав державної власності на ліси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *