Неодноразово Хмільницькі рятувальники закликали хмільничан не спалювати рослинність на прибережних територіях, сухостій на полях тощо, від чого гине навколишнє середовище. Хмільничани пам’ятають, яких збитків наносило природі така необережна, а можливо й навмисна, необачність. Адже гине не лише рослинність, а й живі істоти.
Рятувальники неодноразово нагадували хмільничанам про елементарні правила безпеки: не кидати в лісі палаючі недопалки, не розводити багаття в густих заростях, під низько звисаючими кронами дерев, поруч зі складами деревини, торфу, в безпосередній близькості від сільськогосподарських культур; не випалювати суху траву в полях і на лісових галявинах, не розводити багаття у вітряну погоду і залишати його без нагляду.
Такі спалювання шкодять не лише природі, а й самим людям. Хмільничани навесні та в період городніх робіт постійно потерпають від їдкого диму, скаржаться, що не можуть відчинити у своїх помешканнях вікна, щоб провітрити кімнати, бо переважно спалюють сухостій надвечір. І жодні прохання, жодні штрафи не можуть впоратися з цією проблемою.
Від злісних паліїв потерпає не лише Хмільницький край, а й уся країна. Тому в Уряді планують збільшити штрафи за паління сухостою. За відповідний законопроект проголосували 328 депутатів.
У документі пропонують ввести штрафи за знищення або пошкодження рослинності, випалювання рослинності або її залишків на землях водного фонду, за випалювання торфовищ, зокрема, осушених.
Передбачають такі штрафи:
- за знищення або пошкодження рослинності, випалювання сухої рослинності або її залишків на землях водного фонду, в тому числі в прибережних захисних смугах та на островах, зайнятих лісами – від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, (3060-6120 грн), а на посадову особу – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів (15300-21420 грн),
- за випалювання торфовищ, в тому числі осушених, штраф для громадянина – від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів, а на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів.
Також законопроект пропонує збільшити нинішні штрафи за:
- знищення або пошкодження, випалювання полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень,
- а також за порушення прав державної власності на ліси.