Щоб не віддати гроші шахраям – варто створити унікальний надійний пароль на кожен обліковий запис

Щоб не віддати гроші шахраям – варто створити  унікальний надійний пароль на кожен обліковий запис

Здавалося б, у сучасному цифровому світі треба бути хакером, щоб вкрасти гроші з рахунків, але статистика говорить про інше.  108 млн грн отримали шахраї завдяки методам соціальної інженерії. Це означає, що жертви самі віддали свої гроші або повідомили необхідні дані шахраям, щоб ті змогли вкрасти гроші з рахунків.

На сайті Хмільницької райдержадміністрації розповіли, як українці, та й хмільничани зокрема, віддають свої гроші шахраям, навіть не підозрюючи про це, і радять хмільничанам створювати надійні паролі до облікових записів.

Зазвичай громадяни, самі того не підозрюючи, розповідають шахраям реквізити карток, паролі та логіни до інтернет-банкінгу, SMS-коди та паролі, відповідаючи на дзвінки шахраїв. Також вони полегшують роботу шахраїв, створюючи прості паролі та використовуючи їх всюди.  Тож краще не застосовувати у паролях дати свого народження, або якісь загальновідомі комбінації, наприклад – Qwerty12, Password123456, Admin1234 та подібні, послідовне/зворотнє написання символів або цифр.

Яким же має бути складний пароль?

Складний пароль може містити:

8 і більше символів,
великі та малі літери,
цифри та спеціальні знаки/символи.

Пам’ятайте! Пароль повинен бути не просто складним, він має бути унікальним для кожного інтернет-банкінгу, електронної пошти, соціальної мережі тощо.

Більше інформації читай на #ШахрайГудбай за посиланням https://bank.gov.ua/promo/stopfraud/

Потрапив в руки шахрая? Телефонуй в Кіберполіцію – 0 800 505 170 або звернись онлайн за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/

Маєш сумніви щодо ситуації? Телефонуй на гарячу лінію Національного банку України – 0 800 505 240.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *