Що впливає на здорожчання продуктів і що буде з курсом долара в прийдешньому 2021 році, – розповідають експерти

Що впливає на здорожчання продуктів і що буде з курсом долара в прийдешньому 2021 році, – розповідають експерти

Ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко розповів Україні24 про те, що саме впливає на здорожчання продуктів та коли слід чекати поліпшення економічної ситуації в країні.

За словами О. Савченка, на ціну товару впливають 2 фактори.  Це подорожчання нафти, а значить, і бензину. Транспортні послуги стали дорожчими, відповідно, товари в магазинах теж. І 2-й фактор. “Кого закрили під час карантину, не дали працювати? Малий бізнес. Якщо брати невеликі міста, та й не тільки їх, це конкуренція для великих супермаркетів”, – розповів ректор.

На його думку, економічна ситуація поліпшиться навесні.

  • За моїми підрахунками, українська економіка в січні втратила приблизно 1 мільярда доларів, або 0,7 відсотка ВВП. Це був удар по торгівлі, побутових послугах та будівництву. Якщо брати приватний сектор, доходи там впали, в державному – зросли. Але держслужбовці – це не бізнесмени. Звісно, що ми отримали негативний індекс. Думаю, ситуація поліпшуватиметься, – зазначив експерт.

Крім того, експерт з економічних питань Українського інституту майбутнього Данило Монін, оцінюючи держбюджет України на 2021 рік, розповів, що буде з цінами та курсом долара в 2021 році.

За його словами, В Україні в 2021 році прискоряться темпи інфляції, українці будуть витрачати на продукти більше грошей. Водночас, середньорічний курс 29,1 грн за долар, закладений у державному бюджеті, є реалістичним.

  • Держава дуже сильно збільшила держвидатки на 2021 рік. Загальний рівень державних витрат буде перевищувати 45% ВВП. Це не зовсім добре, оскільки відображатиметься на виконанні боргових зобов’язань у 2021 і подальших роках, – розповів експерт.Монін зазначив, що Український інститут майбутнього презентував прогноз на 2021 рік:
  • Ми очікуємо в базовому сценарії 4% зростання економіки. Це трохи нижче, ніж уряд, який очікує 4,6%. Водночас, ми очікуємо велику інфляцію наступного року. За нашими прогнозами, вона буде на рівні 9,5%… Населення більше витрачатиме на продукти. Буде подорожчання продуктів і промислових товарів. Ми вважаємо курс 29,1 грн за долар, який поставлений у бюджеті, реалістичним. Але оскільки поточного року середній курс був 27 грн за долар, це даватиме збільшення інфляції наступного року.

Джерело:  Україна 24.

Фото – з відкритих інтернет-джерел.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *