Що треба знати хмільницькому виборцю та членам ДВК: інструкція щодо протиепідемічних заходів

Що треба знати хмільницькому виборцю та членам ДВК: інструкція щодо протиепідемічних заходів

Уже цього тижня, 25 жовтня, хмільничани обиратимуть міського голову Хмільницької ОТГ та депутатів.  Виборців хвилює, як все має відбуватися в складний епідемічний період.

Центральна виборча комісія опублікувала Інструкцію для членів виборчих комісій  щодо здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення місцевих виборів.  В інструкції є рекомендації й для виборців.

В інструкції зазначається:  якщо в одного з членів виборчої комісії  буде виявлено ознаки респіраторного захворювання, всі інші члени комісії продовжать працювати, якщо вони не матимуть погіршення стану здоров’я і якщо не контактували з цією особою без захисних засобів.

Усім, хто працюватиме на виборчій дільниці: членам ВК, офіційним спостерігачам, поліцейським та іншим особам, хто забезпечуватиме виборчий процес або перебуватиме на території ВК, рекомендовано не пізніше 21 жовтня пройти ПЛР-тестування і за умови негативного результату вони зможуть брати участь в виборах.

Усі працюючі на виборах зобов’язані бути одягненими у захисну маску (респіратор без клапану видиху та/або захисний щиток). У всіх мають бути й рукавички.

Рекомендовано носити маски не більше 4-х годин і не одягати їх повторно! Також у приміщенні потрібно робити часте вологе прибирання – 1 раз на 4 години, дезінфекція поверхонь без припинення виборчого процесу – 1 раз на 2 години.

При вході до виборчої дільниці обов’язково стоятиме той, хто опитуватиме виборців на наявність респіраторних захворювань і проводитиме скринінг. Особа, в якої виявлять температуру більше 37,2, не може працювати на виборчій дільниці.

Для виборців, у яких виявлять температуру вищу за 37,2, облаштують спеціальну відокремлену кабіну та виборчу скриньку для голосування.

Також зміни торкнулись і кількості виборців у приміщенні: на один стіл не може бути більше трьох виборців. Крім того, всі вони повинні стояти на відстані не менше 1 метра один від одного.

Як відбуватиметься голосування!

  • Виборець повинен залишити на столі члена ДВК свій паспорт і, дотримуючись дистанції, зняти засіб індивідуального захисту для встановлення членом комісії його особи.
  • Перед та після входу в приміщення дільничної виборчої комісії виборець повинен обробити руки дезінфікуючим засобом.
  • За весь період часу перебування в приміщенні виборець має знаходитись у масці або респіраторі.
  • Також виборцю рекомендується мінімізувати час перебування в приміщенні. Для цього варто заздалегідь подбати про ознайомлення з усіма кандидатами, політичними партіями та порядок голосування виборця на виборчій дільниці.
  • Центральна виборча комісія закликає виборців утриматися від відвідування виборчої дільниці разом із дітьми. Після відвідування дільниці викинути використані рукавички в урну для використаних засобів індивідуального захисту.
  • Виборцю рекомендують прийти на дільницю зі своєю ручкою, без логотипів партій.
  • При кашлі або чханні прикривати рот або ніс згином ліктя або паперовою серветкою (і аж ніяк не долонею).
  • Ті виборці, які виявили бажання проголосувати вдома,  не пізніше 20-ї години останньої п’ятниці перед днем виборів мають подати заяву до ДВК з доданою довідкою медичної установи про стан їхнього здоров’я. Така заява може подаватись поштою або через інших осіб.
  • Членам ВК рекомендується відвідати спочатку тих виборців, що не можуть самостійно прийти до виборчих дільниць, а потім вже тих, хто знаходиться на самоізоляції.
  • Під час відвідування виборців за місцем їх перебування, виборець самостійно показує паспорт членам ВК на відстані.  Після відвідування кожного виборця члени ВК мають обов’язково продезінфікувати канцелярське приладдя і захисні щитки, запаковують в пластикові пакети використані маски та рукавички.

За матеріалами сайту ЦВК – https://www.cvk.gov.ua/novini/instruktsiya-dlya-chleniv-viborchih-komisiy-shhodo-zdiysnennya-protiepidemichnih-zahodiv-pid-chas-organizatsii-ta-provedennya-mistsevih-viboriv-25-zhovtnya-2020-roku.html

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *