Що слід чекати від курсу долара влітку, про розмитнення авто і нові штрафи для українців

Що слід чекати від курсу долара влітку, про розмитнення авто і нові штрафи для українців

В липні на українців чекають певні зміни. Зокрема, що слід чекати від курсу долара і євро влітку, про розмитнення автівок та за що тепер будуть штрафувати українців, – повідомляє NEWS Хмільника.  

КУРС ДОЛАРА ТА ЄВРО

За прогнозами Мінфіну, при замороженому офіційному курсі долара на міжбанку курс валюти США влітку перебуватиме в межах коридору від 29,25 до 29,55 гривень, а курс євро – у коридорі 29,84-31,91 гривень.

На готівковому ринку до кінця серпня курс долара буде в межах коридору від 34,50 до 38,50 гривень, а курс готівкового євро – від 35,19 до 41,58 гривень. Це відбудеться за умов відсутності змін у нормативній базі Нацбанку щодо валютних обмежень і якщо ситуація на фронті зберігатиметься такою як зараз і надалі.

РОЗМИТНЕННЯ АВТО

З 1 липня розмитнення авто знову стане платним. Верховна Рада підтримала законопроєкт  №7418 , який передбачає повернення мита й оподаткування ПДВ на імпортні товари та розмитнення авто з 1 липня 2022 року.

До речі, за період “нульового розмитнення”, вінницькою митницею було оформлено близько 12, 5 тисяч автомобілів та інші категорії. Митним постом “Вінниця” було оформлено близько 10,5 тисяч  транспортних засобів. Переважна більшість — це легкові автомобілі. Розмитнювали не лише жителі Вінницької області, а й українці з окупованих територій.

Також знову за товари доведеться платити ФОПам та підприємствам, що не сплачують ввізне мито. Ті, хто ввозять з-за кордону авто, повинні будуть заплатити ПДВ та акциз.

ЗМІНИ У ПРАВИЛАХ ВИДАЧІ ВОДІЙСЬКИХ ПРАВ

Ці зміни набудуть своєї законності з 24 липня.

Щоб отримати водійські права, потрібно буде:

  • прослухати теоретичний курс в автошколі й отримати свідоцтво зі строком дії 1 рік;
  • скласти теоретичний екзамен у сервісному центрі МВС;
  • пройти практичну підготовку в автошколі;
  • скласти екзамен в автошколі та отримати свідоцтво з терміном дії 2 роки;
  • скласти практичний екзамен у сервісному центрі МВС й отримати посвідчення водія.

ШТРАФИ ЗА КУРІННЯ ВЕЙПІВ ТА АЙКОСІВ

Електронні пристрої для паління прирівняли до звичайних сигарет, тож любителів тютюнових гаджетів штрафуватимуть за їх використання в громадських місцях вже з липня. Від 1 червня 2022 року заборонено продавати неповнолітнім електронні сигарети та айкоси, а від 11 липня — палити електронні сигарети та Iqos в громадських місцях.

За порушення  передбачені такі штрафи:

  • за продаж електронних сигарет і тютюновмісних виробів для електронного нагрівання неповнолітнім — 1020 гривень, за повторне порушення — 10 200 гривень;
  • за куріння електронних сигарет у громадських місцях – 1000 гривень, за повторне порушення — 10 000 гривень;
  • за куріння в кафе, барах і ресторанах – 3000 грн.  Якщо порушення вчинене повторно, тоді штраф — 15 000 гривень.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *