Що планують у майбутньому побудувати у Хмільнику?

Що планують у майбутньому побудувати у Хмільнику? Офіційний сайт міської ради оприлюднив наступне повідомлення, що ми друкуємо дослівно:

– Для перспективного розвитку міста-курорту Хмільника до 2036 року коштом міського бюджету  виготовлено наступну містобудівну документацію:

  • Детальний план території (ДПТ) курортно-рекреаційної зони м.Хмільника від 2009 року;
  • Генеральний план міста Хмільника від 2016 року;
  • План зонування території міста Хмільника від 2017 року;
  • П’ять Детальних планів території (ДПТ), а саме:

–  ДПТ по вулиці Вузькоколійній;

– ДПТ південного житлового району з реконструкцією застарілої житлової забудови в межах вулиць1Травня, Суворова, Кутузова, Садовського, Меліоративна;

-ДПТ південного житлового району в межах вулиць Дачної і Пимоненка;

– ДПТ центральної частини міста з визначенням центру;

-ДПТ промзони, прилеглої до залізниці, в межах вулиць В.Порика й І.Богуна (на виході).

  • Генплан с.Соколова, що у складі Хмільницької міської ОТГ (часткове фінансування, на виході).
  • План зонування території с.Соколова, що у складі Хмільницької міської ОТГ (перебуває на стадії розробки).

Наявна містобудівна документація уже практично задіяна в реалізації містобудівної політики місцевого органу самоврядування. Вона зроблена на випередження, готова до співпраці з фізичними й юридичними особами щодо залучення інвестиційних коштів. На підставі і при наявності ДПТ Управління містобудування та архітектури міської ради, як уповноважений структурний підрозділ міської ради, має право на видачу містобудівних умов і обмежень (МБУО) на проектування об’єктів містобудування.

 Що ж матиме громада міста Хмільника і Хмільницької міської ОТГ від реалізації містобудівної документації?!

Містобудівною документацією передбачено:

1) будівництво нової школи на 1296 місць в південному районі;

2) реконструкція з розширенням школи №2;

3) будівництво чотирьох ДНЗ загальною чисельністю на 710 місць, а саме: ДНЗ на 330 місць по вулиці 1Травня, ДНЗ на 140 місць по вулиці Івана Виговського, ДНЗ на 160 місць по вулиці Проектній (в р-ні Бугу), ДНЗ на 80 місць по вулиці В.Порика.

Стосовно ДПТ центральної частини з визначенням центру міста.

Документ пройшов містобудівну процедуру в повному обсязі – оприлюднено рішення про початок проектування, відбулися громадські слухання, 26.12.2019р. відбулося обговорення проекту на Архітектурно-містобудівній раді при Головному архітекторові області, за результати якої схвалено і рекомендовано до затвердження згідно протоколу. Виконком міської ради  18.06.2020р. ухвалив рішення про його затвердження до реалізації.

У межі ДПТ включена територія площею 146,16га. Загальна вартість документу 175 тис. грн. Замовник – виконком міської ради. Виконавець – ПП «Крок Центр» (м.Хмельницький). У 2019 році виплачено розробнику і рецензенту 94,5 тис. грн.

Громадський житловий фонд збільшиться на 354 квартири із загальною площею орієнтовно 28 тис. кв.м, запроектовано 109блокованих житлових будинків на житловій вулиці Проектній із загальною площею біля 17 тис. кв.м. Населення збільшиться на цій території орієнтовно на 910 осіб.

Для громадських потреб передбачається реконструкція з розширенням школи №2 по вулиці Столярчука шляхом надбудови третього поверху, будівництво ДНЗ на 160 місць по вулиці Проектній, стадіону і пляжу площею 2,1 га, збільшення зелених насаджень загального користування на площі 21га, в т.ч. шляхом організації парку на р. Хвоса площею 2,7 га в районі колишнього млина, скверу площею 0,4га біля культової споруди по вул. Слобідській.

Передбачено в центрі міста реконструкцію споруд існуючого критого ринку під заклад громадського харчування та обслуговування площею 1200кв.м, збоку проспекту Свободи і вулиці Соборності будівництво двоповерхової споруди під торгівельно-розважальний центр площею 3,0тис. кв. м з офісними приміщеннями площею до 1,0 тис кв.м, музейно-виставковий комплекс площею 1,0 тис.кв.м, розширення готелю на 20 номерів із будівництвом критого басейну розміром 25х16м, громадська вбиральня.

Містобудівники передбачили на розі вулиць Столярчука та Пушкіна розміщення семиповерхового готелю. Прикрасять екстер’єр кількох міських вулиць об’єкти житлового будівництва: житловий п’ятиповерховий будинок з об’єктом обслуговування завершить забудову на розі вулиці Пушкіна та проспекту Свободи;  житловий комплекс каскадного типу сформує забудову центру міста збоку проспекту Свободи й вулиці Соборності; на місці колишньої інкубаторної станції з’явиться житловий комплекс, що завершить забудову вулиці Столярчука.

Підсумовуючи, маємо сподівання, що за умови успішної реалізації містобудівної документації Хмільник та його об’єднані території в недалекій перспективі оновляться новими об’єктами соціальної інфраструктури.

М.Загниборода, начальник управління містобудування та архітектури,  головний архітектор міста

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *