Що чекає хмільничан у новому навчальному році

Що чекає хмільничан у новому навчальному році

В українських школах, зокрема і в хмільницьких, уже з 1 вересня заплановано чимало новацій.

Так-от, з нового навчального року всі бажаючі зможуть навчатися вдома. Тепер на сімейнуосвіту мають право всі (на відміну від екстернату та педагогічного патронажу). Щоб перейти на таку форму навчання, всім бажаючим треба буде лише написати заяву, а тому в Міністерстві освіти і науки України вважають, що з впровадженням нововведення “домашніх учнів” в Україні значно збільшиться. Нині на індивідуальній формі навчання 54 тисячі дітей. Це стосується передусім дітей, які через часті захворювання або  заняття спортом чи музикою змушені часто пропускати звичайні уроки в навчальних закладах. Для “домашніх учнів” складуть індивідуальний план, а оцінювати будуть двічі на рік у підсумкових контрольних.

Наступне нововведення стосується шкільної форми, тобто її повної відсутності, про що  вже встигли обговорити в соціальних мережах активні громадяни, адже вже у червні Президент скасував указ про обов’язкову шкільну форму. Тепер ніхто не зможе примусити школярів носити шкільну форму, а керівництво школи, вчителі, батьки та учні зможуть самостійно або колективно вирішити, який одяг носити учням. Скасувавши обов’язкове носіння форми, учні натомість зобов’язані будуть носити світловідбивні жилети з дому до школи і зі школи додому. Це стосується учнів молодших класів, а світловідбивні жилети вони мають носити у темну пору доби. Про нове правило для учнів молодших класів Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

З 1 вересня в усіх школах зможуть відкрити вечірню форму навчання. Отже, відтепер у будь-якій звичайній школі, яка на своїй базі відкриє таку форму навчання, учень віком від 14 років зможе здобути середню освіту. Також, починаючи від 10-го до 12-го класів освіту можна буде отримати прискорено. Але це стосується лише тих учнів, які будуть показувати достатній або досить високий рівень знань – від 7 до 12 балів.

Найбільшого резонансу серед обговорень  набула новина про те, що, виявляється, відтепер проводити уроки зможуть не лише досвідчені, фахові вчителі, а й представники інших установ та організацій, які зацікавлені в такій співпраці та підпишуть відповідний договір зі школою. Такий цікавий підхід називається мережевою формою навчання.

На думку новаторів, мережева освіта дасть можливість бізнес-тренерам, юристам, психологам, митцям, навіть інструкторам автошкіл доповнити знання учнів і розширити їхній кругозір, що дозволить підвищити креативність шкільної молоді. Крім того, відтепер учень зможе проходити певні заняття на базі іншої школи або вступних курсів до університетів, міжшкільних ресурсних центрів, наукових установ тощо. Одна школа буда буде базова, а інша, з якою укладуть договір – її партнером. При цьому сільські школи отримають ресурси міських закладів. Наприклад, якщо сільська школа укладе договір з міською школою, то зможе за домовленістю проводити там навчання на сучасній технічній базі.

Ще до цікавого нововвведення відносяться зарахування до навчального процесу успіхів у музиці, спорті, мистецтві. Батьки або учень при досягненні повноліття можуть в заяві до школи зазначити, які шкільні предмети він планує освоїти за мережевою формою навчання. Приміром, юні спортсмени зможуть замість уроків фізкультури відвідувати свої тренування, що заощадить їх час і додасть ефективності у розвитку дитини. Або ж урок літератури може пройти в театральній студії, а урок музики – в музичній школі.

Ще однією новацією стала заборона на вступні випробування. Памятаємо, що раніше багато шкіл відбирали дітей на конкурсній основі, то з минулого року вступні випробування  заборонили.

З минулого року набрали чинності нові правила зарахування першокласників.   Місце проживання майбутнього учня стало найголовнішим криитерієм при відборі учнів до початкової школи, тобто учень має обирати найближчу до свого місця проживання школу. Винятком можуть бути лише наявність вільних місць, тоді учень зможе вибрати іншу школу.

Вчителям початкових класів заборонено оголошувати на весь клас оцінки учнів. Вголос може загальними фразами оцінити відповідь учня, але оцінку в балах повинен виставляти в щоденник на перерві або після уроків в індивідуальному порядку.

У школах більше не буде дошок пошани відмінників у навчанні, оскільки кожен індивідуальний у своїх знаннях, кожен талановитий по-своєму.

В усіх школах до кінця 2019-2020 навчального року має з’явитися мультипрофільне меню. Обід не стане дорожчим, бо продукти у ньому не зміняться. Новація у тому, що обід у їдальні буде нагадувати шведський стіл, де учні самі обиратимуть, що з’їсти.

У новому навчальному році змінилася програма ЗНО з української літератури. Деякі твори прибрали, деякі додали. Так само змінилися мовні норми з урахуванням нового Правопису.

Реформа НУШ з 2017 року також передбачає автономію шкіл. Вони самостійно можуть формувати освітні програми, навчальні плани і вибирати методики.

Села та райони зможуть самостійно об’єднуватися в освітні округи, а мережу опорних шкіл самостійно формувати в межах одного або кількох регіонів. До округів мають увійти опорні школи, де навчатимуться не менш ніж 200 осіб, заклади позашкільної освіти, культури і спорту.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *