Ще чотири села громади і 7 – нашого району відмовились від московського патріархату: скільки таких громад на Вінниччині

Ще чотири села громади і 7 – нашого району відмовились від московського патріархату: скільки таких громад на Вінниччині

З початком повномасштабного нападу росії на Україну в релігійних громадах московського патріархату усіх регіонів держави стаються зміни, – люди не хочуть мати нічого спільного з окупантами, і поступово переходять до Православної церкви України.  

Загалом на Вінниччині від московського патріархату відмовилося 30 релігійних громад. Про це нашим колегам із Суспільного розповів начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької ОВА Ігор Салецький.

Усі 30 парафій уже подали документи, необхідні для зміни підлеглості. Але юридично усе завершити та зареєструвати наразі немає можливості. Адже в умовах воєнного стану тимчасово не працюють реєстри.

Ігор Салецький пояснив, що для того, щоб релігійна громада УПЦ в єдності з московським патріархатом перейшла під юрисдикцію православної церкви України, не потрібне погодження настоятеля, чи будь-кого з духовенства. Адже 31 січня 2019 року набрав чинності закон про зміну підлеглості церков. Відповідно до нього для переходу скликаються загальні збори членів релігійної громади, де люди спільно ухвалюють рішення щодо зміни підлеглості і нової редакції статуту церкви. Усе потрібно оформити документально: скласти протокол зборів та список учасників, які підписуються під цими рішеннями. Ці документи подаються до органів державної влади, які приймають рішення.

Більше того, церква залишається у власності громади. Якщо священник відмовляється переходити до ПЦУ разом із релігійною громадою, люди можуть звернутися до одного із трьох архієреїв Вінниччини, який указом призначає нового настоятеля.

За словами Ігоря Салецького, у Вінницькій області наразі нараховується 970 релігійних громад УПЦ в єдності з московським патріархатом. Релігійних громад Православної Церкви України на Вінниччині – лише 472.

Нещодавно відмовитись від московського патріархату вирішили ще чотири села Хмільницької громади. Релігійні громади з цим рішенням привітав протоієрей Іван Пукас у соцмережі. Зокрема, це села Березна, Крупин, Чудинівці та Сьомаки.

А вчора, 3 травня, релігійні громади семи населених пунктів Калинівської територіальної громади Хмільницького району вирішили бути в єдності з Православною Церквою України. Зокрема, це  села Заливанщина, Голендри, Мирне, Голубівка, Герасимівка, Первомайськ та Весела.

  • Священники УПЦ МП звернулися до митрополита Вінницького і Барського Симеона з проханням прийняти їх та релігійні громади, над якими вони здійснюють пастирську опіку, у канонічне єднання з Православною Церквою України. У відповідь на прохання священників та церковних громад митрополит Симеон видав укази про прийняття їх до складу Вінницько-Барської єпархії ПЦУ, – йдеться в повідомленні єпархії.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли про перехід до ПЦУ сіл нашого району. 

На Хмільниччині парафія московського патріархату перейшла до ПЦУ

У Вербну неділю ще одна парафія Хмільницького району попрощалася з московським патріархатом

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *