Шахраї розвели на гроші мешканця Хмільницького району

Шахраї розвели на гроші мешканця Хмільницького району

З початку опалювального сезону в нашій області активізувалися шахраї з продажу дров. Яскраві оголошення публікують у різних соцмережах, приваблюючи все нових клієнтів. Проте люди, які потрапляють в пастку шахраїв та перераховують гроші, дрова так і не отримують. Про один такий випадок розповіли наші колеги з РІА-Козятин, – передає NEWS Хмільника. 

Дрова стають популярною альтернативою газовому та електричному опаленню завдяки своїй надійності та вигідності. Вони не потребують дозволів чи погоджень, а також мають високу тепловіддачу. Зола, що утворюється при їхньому використанні, може бути використана як природне добриво для саду. Однак знайти якісні дрова з хорошою тепловіддачею за розумною ціною може бути важко, адже ринок переповнений шахрайськими пропозиціями.

У соцмережах досить часто можна попастися на шахрайський гачок. Мешканець Козятина зателефонував за номером із соцмережі, де пропонували дрова за гарною ціною та ще й безкоштовною доставкою. Приємний голос, фахова розмова сприяла  спілкуванню та довірі до продавця.

Єдиною умовою було перерахування коштів наперед на банківську картку, а дрова привезуть пізніше.

  • На прохання виставити рахунок пообіцяли сконтактувати з бухгалтером та відправити його на вайбер. І оскільки платіж через банківський рахунок може йти до 3-х днів, а дрова потрібні зараз, пришвидшити цей процес допоможе лише перерахунок на банківську картку. До обіду — кошти, після обіду — дрова. І дійсно, протягом декількох хвилин на вайбер надійшов рахунок від підприємства «Чистий лист», в якому зазначений номер картки особи, на який потрібно перерахувати кошти, – йдеться в розповіді. 

Однак навіть наступного дня чоловік дрова так і не побачив. Дослідивши надісланий рахунок, козятинчанин зрозумів, що його ошукали. Назва підприємства «Чистий лист» без коду підприємства, граматичні помилки в рахунку, русизми підтвердили здогадки. Номер телефону не відповідав. Не залишалось інших рішень, як звернутись до правоохоронців. Зібрав необхідні документи і написав заяву до поліції.

  • Слідча одразу скептично пояснила, що справа марна. Кошти відразу зняли і повернути їх буде неможливо. Ні зазначені номери в об’яві, ні номер карти, ні свіжі сліди шахрайських дій не спонукали слідчу до рішучих дій. Процедура блокування карти здійснюється лише після рішення суду, відстеження номера та його блокування — протягом місяця, після звернення до мобільного оператора.  

Чоловіку порадили поскаржитись на сторінку, де було опубліковане те оголошення.

Такі шахрайські схеми – не рідкість, особливо під час опалювального сезону. Люди ведуться на нижчі ціни, ніж на ринку, з метою трохи зекономити, однак втрачають всю суму.

За словами лісівників, шахраї навіть можуть непогано знати імена та прізвища працівників лісгоспів, знати тонкощі лісового господарства, тощо.

Пам’ятайте:

  • Якщо ви бачите оголошення у соцмережах з ціною, нижчою ринкової — це шахрайська схема, або незаконно заготовлена деревина, тобто вкрадена.
  • Якщо дрова просять оплатити на сумнівні онлайн-гаманці чи за дивним посиланням — це також шахраї.
  • Якщо заманюють акційними пропозиціями — точнісінько обман.
  • Умови, про які пишуть аферисти у фейсбуці, не збігаються із законним способом купівлі деревини.

У лісництвах дрова продають за затвердженими цінами. Ціна одного кубометра встановлюється залежно від групи: тепловіддачі.

1 група — береза, дуб, ясен, граб, берест, модрина,

2 група — вільха, сосна,

3 група — осика, верба, липа, ялина.

Щоб замовити дрова, потрібно звернутись безпосередньо у лісництво і написати заяву, згідно з якою лісівники формують договір та видають рахунок на оплату.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *