Шахраї хотіли нажитися на ноутбуках для вчителів

Шахраї хотіли нажитися на ноутбуках для вчителів

Урядова програма “Ноутбук – кожному вчителю” передбачає за рахунок державної субвенції закупівлю ноутбуків для педагогів з різних регіонів України. У 2021 році було заплановано придбати 60 562 ноутбуки українським вчителям. Однак шахраї шляхом “відкатів” захотіли  розкрасти 300 млн гривень.

Про наміри шахраїв повідомив т.в.о. начальника Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк на брифінгу в Кабінеті міністрів України, – повідомляє NEWS Хмільника з посиланням на пресслужбу СБУ.

  • Ми отримали інформацію про наміри організувати велику корупційну схему при реалізації державної урядової програми «Ноутбук кожному вчителю». Окремі особи хотіли забезпечити протиправну змову учасників ІT ринку та заявляли при цьому, що вони нібито уповноважені на це керівництвом Міністерства цифрової трансформації України. СБУ розкрила всі деталі “схеми”. Сума афери становила б 30% “відкатів” від субвенції, а це – близько 300 мільйонів гривень. За ці кошти можна було б придбати ще тисячі ноутбуків вчителям, – заявив Ілля Вітюк.

За словами керівника кібердепартаменту СБУ, співробітники спецслужби попередили про схему Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти України, які займаються цією субвенцією.

  • Разом ми провели нараду, на яку запросили учасників ринку, а це близько 30 ІТ компаній. Ми розвіяли міф, що дану схему “кришує” Мінцифри, і сказали фірмам відмовитися від злочинних планів, поки не пізно. Ми попередили їх, що “відкати” неприпустимі, і якщо хтось піде на порушення закону, то реакція буде швидкою та жорсткою. Наразі всі тендери відправлені на додаткову експертизу.

На сайті СБУ повідомляється, що Служба безпеки продовжує тримати ситуацію на контролі, і у разі виявлення порушень буде рішуче і жорстко реагувати на них.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *