Садівники-городники: донька і матір у Хмільницькому районі покрали 20 саджанців яблунь з сільського парку

Садівники-городники: донька і матір у Хмільницькому районі покрали 20 саджанців яблунь з сільського парку

Важко собі уявити, що було в головах двох жінок з Хмільницького району, коли вони, взявши лопату, пішли красти саджанці яблунь з сільського парку. Фактично, вже за кілька років ці плодові дерева приносили б радість для усіх мешканців села, а не лише для тих, хто вирішив їх вкрасти уночі.

Прес-служба Хмільницького міськрайонного суду розповіла історію злочину, який скоїли цією весною.  Юридичну оцінку дій двох жінок суд уже зробив, моральну – кожен нехай зробить самотужки.

«Березневого вечора у одному з сіл Хмільницького району 58-річна матір прийшла на гостину до 36-річної доньки. Саме донька, точно знаючи, що у плодовому садку, що знаходився на території сільського парку, ростуть молоді саджанці яблунь, запропонувала матері викопати їх для себе», – повідомляють у прес-службі суду.

Відомо, що жінки скоювали злочин вже коли було темно і  переконались, що свідків їхнього злочину немає. Коли донька і матір викопали молоді яблуньки, то поділили їх порівно і «по-братськи» – по 10 штук кожній.

Коли ж працівники поліції почали шукати викрадені саджанці, то донька викопала дерева зі своєї земельної ділянки і посадила їх назад у сільському парку. За вчинене просила вибачення у сільській раді.

«Згідно з висновком експерта, вартість дворічного саджанця яблуні сорту «Голден» коштує понад 58 гривень, тому, своїми умисними діями дві жінки спричинили для сільської ради матеріального збитку на суму 1 163, 4 грн”. – йдеться у матеріалі Хмільницького міськрайонного суду.

Згідно чинного законодавства України, дві близькі родички вчинили крадіжку за попередньою змовою осіб – частина 2 статті 185 Кримінального кодексу України. Такий злочин карається арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Суд брав до уваги усі обставини справи: за місцем проживання обвинувачені характеризувались посередньо, однак у суді жінки щиро каялись та сприяли розкриттю злочину, у 36-річної громадянки М. на утриманні перебуває малолітня дитина, а у 58-річної громадянки обтяжуючих обставин немає.

Обох жінок визнано винуватими у вчиненню злочину – крадіжці, скоєній за попередньою змовою.

  • Для доньки та матері призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки, однак (!!!) на підставі статті 75 Кримінального кодексу України(звільнення від відбування покарання з випробуванням) звільнено від відбування покарання з випробуванням: якщо протягом року вони не вчинять нового злочину. Також жінки зобов’язані час від часу з’являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти про зміну місця проживання, роботи, навчання, повідомила прес-секретар Хмільницького міськрайонного суду Наталя Міщук.

Відомо, що саджанці яблунь повністю повернуті на старе місце – у сільський парк, про це потурбувалась сільська рада, яка і була потерпілою стороною у цій справі. От тільки невідомо чи усі саджанці яблунь перенесли численні пересадження з місця в місце.

Сумно і страшно…

Дарина Сміла

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *