Ринок праці в Україні: на які професії є попит, а які менш затребувані

Ринок праці в Україні: на які професії є попит, а які менш затребувані

Попри війну та економічну кризу ринок праці в Україні хоч і повільними темпами, та все ж продовжує відновлюватися. Кількість вакансій збільшується, однак залишається в рази меншою, якщо порівняти з довоєнним періодом, – повідомляє NEWS Хмільника.

Про це йдеться у дослідженні кадрового порталу grc.ua.

На порталі зазначається, що протягом кількох місяців війни десятка найбільш затребуваних спеціалістів майже незмінна. Це стосується сфери продажів. Пропозиції роботи для продавців, касирів, адміністраторів торгового залу, а також менеджерів з продажу в червні складають 23,5% від усіх актуальних вакансій.

Також у червні були затребуваними спеціалісти без досвіду роботи, працівники сфери транспорту і логістики, робітничий персонал, фахівці сільського господарства і сфери будівництва та нерухомості, маркетологи.

Аналітики також наголошують, що зараз компанії почали частіше шукати бухгалтерів. Ця сфера навіть потрапили до десятки професійних сфер з найбільшою кількістю пропозицій роботи.

Найважче зараз знайти роботу фахівцям у сфері медицини та фармацевтики. Для них зараз найменше вакансій.  Також найважче знайти роботу держслужбовцям, страхувальникам, юристам, освітянам, спеціалістам сфер автомобільного бізнесу, працівникам сфери HoReCa та спортивних клубів, фітнесу і салонів краси.

За даними спеціалізованого порталу пошуку роботи Work.ua, в червні серед роботодавців зберігається високий попит на фахівців із продажу, які безпосередньо впливають на розвиток бізнесу.

Зокрема, п’ятірка популярних посад із найбільшою кількістю вакансій виглядає так:

менеджер з продажу – 2 859 вакансій;
продавець-консультант – 2 035 вакансій;
бухгалтер – 1355 вакансій;
водій – 1 090 вакансій;
кухар – 1030 вакансій.
Левову частку вакансій зареєстровано у категоріях: «Сфера обслуговування» – 5 841 вакансія «Продажі, закупівлі» – 5 383 та «Робочі спеціальності, виробництво» – 5 113 вакансій. У п’ятірку популярних категорій також входять «IT, комп’ютери, інтернет» – 3255 вакансій та «адміністрація, керівництво середньої ланки» – 3151 вакансія.

За даними порталу, найбільше вакансій нині у Київській області. Далі за рейтингом йдуть Львівська, Дніпропетровська, Одеська та Івано-Франківська області.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *