Рятувальники ліквідували наслідки негоди у Хмільницькому районі

Рятувальники ліквідували наслідки негоди у Хмільницькому районі

Уже з початком першого літнього місяця в нашій країні погіршились погодні умови. Нещодавно рятувальники повідомляли про жовтий рівень небезпеки.

На Хмільниччині погода вередує:  від похолодання – і до сильних злив та навіть граду.

Як повідомили Хмільницькі рятувальники, 10 червня внаслідок сильних поривів вітру та дощу неподалік села Порик на проїжджу частину дороги впало дерево. Працівниками служби надзвичайних ситуацій було прибрано повалене дерево, яке перешкоджало руху автотранспорту. Для цього було залучено 5 осіб особового складу.

Фото надане фахівцем сектору забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій у Хмільницькому районі Дмитром Іщуком

З приходом потепління настав і небезпечний грозовий період. Шквальний вітер, блискавки та град можуть завдати великої шкоди, і навіть забрати життя людини.  Наприклад, у 2018 році внаслідок падіння дерева у місті Хмільнику загинула жінка. Того ж року  блискавка забрала життя двох хмільничан, які ховалися від грози в дерев’яній з металевим накриттям альтанці. Ще одного чоловіка було госпіталізовано з електротравмою в лікарню.

Хмільничани пам’ятають ті страшні події, які сколихнули не лише Хмільниччину, а й всю область. Тому в період грозових дощів потрібно бути максимально обережними! За можливості намагатися не виходити з дому, вимикати мобільні телефони і під час грози не стояти біля вікна. Адже, нагадаємо, днями в Україні, а точніше у Житомирській області від удару блискавки постраждала 15-річна дівчинка, яка в будинку говорила по мобільному телефону. А в ще одну дівчину, жительку Дніпропетровської області, блискавка ледь не влучила, коли вона знімала грозу на телефон.

Жителі Хмільниччини у соцмережах ділилися світлинами і показували, який у них випав град.

Град у Кустівцях

Град у Великому Острожку

Що робити, якщо вас у дорозі застала гроза

Як відомо, гроза зазвичай б’є в найвищу точку на своїй дорозі. Самотня людина в полі – це і є та сама висока точка. Ще страшніше виявитися в грозу на самотньому пагорбі! Якщо Ви з якоїсь причини залишилися в полі наодинці з грозою, сховайтеся в будь-якому можливому поглибленні: канавці, улоговинці або найнижчому місці поля, присядьте і пригніть голову. Лежати на мокрій землі під час грози не рекомендується.
Уникайте води. 
Вода – відмінний провідник струму. Удар блискавки поширюється довкола водоймища в радіусі 100 метрів. Інколи вона б’є в береги. Тому не те що купатися, а навіть відпочивати у води під час грози не рекомендується. Проте мокрий одяг на людині служить добру службу, і якщо блискавка його зачепить, у нього є більше шансів вижити.

Намагайтесь сховатися. 

Найбезпечніше під час грози знаходитися в приміщенні з громовідводом. Якщо гроза застала вас у місті, сховайтеся в магазин, під’їзд або, на крайній випадок, перечекайте грозу під навісом біля стін будівель. Не страшно, якщо ви знаходитеся в автомобілі. Закрийте вікна, і стихія до вас не дістане. Ховаючись під деревами, не забувайте про те, що блискавка найчастіше потрапляє в найвищі з них (дуб, тополя, сосна). Отже, чим менше деревце, під яким ви знайшли притулок, тим краще. А ховатися від грози в лісі небезпечно. Кора ураженого блискавкою дерева розлітається на десятки метрів довкола, може зачепити вас.

Не метушіться.

Хоча дуже хочеться, від грози не потрібно бігти. Чим ширше ваш крок, тим небезпечніше для вас удар блискавки. Не варто так само пересуватися на велосипедах і мотоциклах. Краще, що Ви можете зробити, це стати непомітними для блискавки: сісти, злитися із стіною, стати якомога меншими.

Остерігайтеся небезпечних предметів. 

Потрібно пам’ятати, що удар блискавки небезпечний не лише тоді, коли гроза б’є безпосередньо в людину, але в предмети, що знаходяться поруч. Тому не варто торкатися до всього мокрого, залізного, електричного, тому що в такі речі блискавка б’є найчастіше:

  • не бажано знаходитися біля багаття, тому що в нагрітого повітря провідність для блискавки більша;
  • украй безвідповідально перечікувати грозу біля лінії електропередач. Електрика у будь-якому вигляді притягує блискавку. Навіть стоячи біля стіни з антеною ви ризикуєте накликати на себе удар з небес;
  • дуже небезпечно під час грози розмовляти по мобільному телефону. Навіть розряджений, він є магнітом для блискавок. Краще всього під час грози мобільні телефони вимикати. Не бійтеся здатися смішним або пропустити важливий дзвінок. Подумайте про своє здоров’я в першу чергу!
  • всі металеві деталі для блискавки привабливі. Годинник, ланцюжки і навіть розкрита над головою парасолька – потенційні жертви для наступного удару. Під час грози безпечніше трішки помокнути, так що не бійтеся, заховайте парасольку в сумку!

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *