Руда загроза. Чому Хмільницький район є одним з “лідерів” із захворювання на сказ диких та свійських тварин?

Руда загроза. Чому Хмільницький район є одним з “лідерів” із захворювання на сказ диких та свійських тварин?

На жаль, Хмільницький район тримає одну з “пальм першості” із захворювання на сказ диких та свійських тварин на Вінниччині. Це визнають у обласному Головному управлінні Держпродспоживслужби. Проблему досліджували наші колеги з видання “Еко-Інформ”, газета “Природа і суспільство”, Публікуємо цей матеріал.

Статтю можна переглянути за посиланням: https://ekoinform.com.ua/?p=8860

Руда загроза

На жаль, ситуація з небезпечним захворюванням диких та свійських тварин на сказ у країні складна. Особливо небезпечна ситуація у деяких регіонах України, наприклад на Київщині, Кіровоградщині, Херсонщині, на Закарпатті, Вінниччині.

– На початок серпня в Вінницькій області зареєстровано 146 випадків сказу у тварин. Це дуже велика цифра, – повідомив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Володимир Павлущик. – Найбільше випадків зареєстровано у Козятинському, Хмільницькому, Погребищенському, Тиврівському, Калинівському, Вінницькому районах. Основним джерелом інфекції є хижаки дикої фауни. В першу чергу, червона лисиця, на яку припадає 48% (71 голова) від діагностованих випадків. У решті випадків хворіли домашні тварини – коти, собаки, велика рогата худоба. Причиною цього є ріст популяції лисиці – це наближує ареал її існування до помешкань людини, викликаючи епідемічну загрозу. Так, за шість місяців 2020 року за антирабічною допомогою звернулась 1381 особа. Щеплення призначено 502 вінничанам, які мали контакт із хворими тваринами.

Державною службою ветеринарної медицини Вінниччини проводиться відповідна робота з профілактики сказу тварин. Плановим профілактичним щепленням проти сказу за перше півріччя піддано 204,5 тисячі голів собак і котів. З метою зменшення циркуляції вірусу в дикій природі на території області у вересні-жовтні цього року заплановано провести імунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу, шляхом розкидання приманок із вакциною з літаків.

На питання про те, що деякі активісти та зоозахисники розповідають про «геноцид лисиць», Володимир Павлущик відповів:

– Є науково обґрунтовані норми щільності лисиці у природі (0,5–1 голова на 1000 га угідь). Якщо їх стає забагато, то зменшується кількість інших тварин. Тому ми категорично не радимо спекулювати такими речами. Іншого, більш оптимального варіанту як механічне регулювання чисельності лисиць поки що не винайдено. Дехто пропонує ловити та стерилізувати лисиць, а потім випускати у природу, але це, на мою думку, не реально втілити у життя.

Анатолій МЕЛЬНИК,
Газета “Природа і суспільство”

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *