Росіяни вигадали новий метод збору даних для ракетних ударів по Україні

Росіяни вигадали новий метод збору даних для ракетних ударів по Україні

Служба безпеки України виявила мобільний додаток, через який росіяни у користувачів в ігровій формі виманювали геолокацію та реальні фото стратегічних об’єктів.

Щоб залучити дітей до підривної діяльності, агресор використовував популярну ігрову програму для смартфонів. За її умовами, учасники шукають так звані «коробки» з віртуальними призами, які можна обміняти на електронні гроші.

Під час проходження маршруту діти здійснюють фотофіксацію місцевості, у тому числі об’єктів військової та критичної інфраструктури на території різних населених пунктів. Всю інформацію з геолокацій учасники квесту завантажують в базу ігрового додатку.

При цьому доступ до адміністрування цього застосунку має підконтрольна спецслужбам рф ІТ-компанія, яка зареєстрована в одній з європейських країн і займається розповсюдженням інтерактивних платформ.

Таким чином, ворог «в темну», тобто без їх відома, використовував українських дітей для збору інформації про розташування стратегічно важливих об’єктів.

Якщо брати конкретні приклади – на днях наші силовики затримали в Кіровоградській області двох підлітків,  які фотографували блокпости, елеватори і транспортні шляхи на території регіону. На їхніх смартфонах був встановлений інтерактивний додаток, куди вони планували завантажити зроблені фото з прив’язкою до місцевості.

Окрім того, підлітки переправляли свої віртуальні «знахідки» з координатами на карті у месенджері «Telegram» третім особам, які могли потрапити в поле зору російських спецслужб.

До цього було відомо, що для планування ракетних ударів по Україні рашисти використовують два джерела – дані з безпілотників та зображення із соцмереж. Але тепер за публікацію в соцмережах фото і відео, що можуть виступати джерелом інформації для ворога, можна отримати террмін за Кримінальним кодексом.

А оскільки безпілотників у рашистів з кожним днем стає все менше, тож вони і вдалися до нового “креативу”.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *