Роман Кашпур у Брюсселі здолає напівмарафон і не тільки…

Роман Кашпур у Брюсселі здолає напівмарафон і не тільки…

У столиці Бельгії Брюсселі наші ветерани зустрілися з важливими людьми, з метою підвищення обізнаності про благополуччя та програми реабілітації для українських поранених захисників. Про це повідомили в Громадській організації Промоут Юкрейн. Серед ветеранів був присутній і наш земляк, хмільничанин Роман Кашпур зі своєю дружиною Юлією.

Роман розповів, що має завдання – 28 травня подолати напівмарафон у Брюсселі, дистанцією в 21 кілометр. Проте це не головне завдання, яке має виконати.

  • Ми з командою: Юрій Козловський та Юрій Цинтилевич, маємо головну мету приїзду сюди. Це зустріч із представниками Європарламенту та послами Америки і НАТО для обміну досвідом у галузях: реабілітації (психологічної/фізичної) українських ветеранів та допомога (підтримка) держави ветеранам, які повернуться з війни. Тобто наше завдання – розповісти про власний досвід адаптації (соціалізації) після повернення у цивільне життя та максимально донести проблему, яка вже є і ще більше виникне після нашої Перемоги! І ця проблема пов’язана з реабілітацією військових, їх соціалізацією та підтримкою ветеранів з боку держави (пільги, медичне страхування, підтримка ветеранів у бізнесі, протезування та ряд інших питань),пояснив ветеран війни Роман Кашпур.
  • В України є золотий шанс стати передовою країною світу в психологічній, фізичній та протезній сферах! Минуть роки – і вже не ми будемо їздити по світу і просити кваліфікованої допомоги, а до нас будуть приїжджати і вчитись.
    На жаль, але реальність така, що війна залишає свій слід на тілах та душах мільйонів людей, – вважає Роман.

За словами Романа Кашпура, сьогодні вони фундаментують майбутнє ветеранів, які захищають/захищали країну, а в майбутньому будуть вагомим внеском у економіку. І,  як держава поставиться до ветеранів сьогодні, таким буде майбутнє країни (економіки) в майбутньому.

Вчора був дуже насичений день для наших ветеранів. Адже за один день відбулася зустріч з депутатом Європарламенту та справжнім другом України Владом Георге, який запевнив у безперервній підтримці України з боку Європейського Союзу, інтерв’ю з радіо RTBF. Також ветерани зустрілися з  Едвардом Дж. Дюпонтом, – аташе з питань оборони США в Бельгії, та його офісом за участю аташе з питань оборони Японії. Головною темою цієї зустрічі була співпраця та підтримка програм благополуччя та реабілітації. Було інтерв’ю з кореспондентом ЄС Agencia EFE з метою підвищення міжнародної обізнаності про проблеми ветеранів та зустріч з волонтерами Promote Ukraine.

Фото – Романа Кашпура і Промоут Юкрейн зі сторінок Facebook.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *