Рано вийти з декрету: «що ж ти за мать така?» Історія родини Олени Тишкевич з Хмільника

Рано вийти з декрету: «що ж ти за мать така?» Історія родини Олени Тишкевич з Хмільника

Щось схоже на шум Ніагарського водоспаду чула молода мама з Хмільника Олена Тишкевич, коли тільки лиш народила доньку. Це була думка тих, хто краще знав, як їй жити та коли виходити з декретної відпустки. Причиною таких активних обговорень і «а я вважаю, що…» стало рішення Олени, яке підтримала її сім’я, вийти з декретної відпустки, коли доньці було 3,5 місяці. Після народження синочка, героїня нашої рубрики пішла працювати, коли йому було 4 місяці.

  • Ти що дурна? Що ж ти за мати? Дітям ніхто не замінить маму, навіть рідні бабуся і дідусь! Тобі вдома не сидиться? Це те, що говорили в очі, можна лише уявити, що у розмовах цих людей було без мене. За Христинкою на такі «випади» я реагувала різкіше, нервовіше. Хоча по факту, покидала її всього лиш на три годинки, – розповідає Олена.

Молода жінка раніше працювала практичним психологом у дельфінарії, потім  в одному із дошкільних закладів міста, тепер – директором інклюзивно-ресурсного центру. ЇЇ чоловік Вадим – педагог, працює заступником директора дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки «Олімп» та вчителем фізкультури у НВК ЗШ І-ІІІст. ДНЗ с. Березна. Олена зуміла донести своїм рідним, що їй важлива її соціальна роль, вона не готова бути в декретній відпустці довго, хоч своїх діток вона дуже і дуже любить.

  • Є чудова притча про єврейську маму: раджу почитати її усім жінкам, в кого є діти. ЇЇ суть: якщо мама буде щаслива, то будуть щасливі і її діти. Вона подарує їм усю любов, радість і позитивні емоції лише тоді, коли сама ними буде наповнена, – зазначає моя співрозмовниця.

Зараз доньці Христинці майже 5 років, сину Тарасику – 8 місяців: обох Олена годувала (і годує сина досі)груддю, руйнуючи хибні уявлення оточення, що її ніколи цим займатись.

  • Наші дідусь (Сергій Євгенійович) та бабуся (Тетяна Петрівна) одразу сказали, що вони нам допоможуть: їм бавити онуків – велика радість та втіха. Тим паче, що мій чоловік – знає усі нюанси та тонкощі у догляді та вихованні дітей. Він мені не допомагає, а є рівноцінним партнером і батьком, – розповідає Олена Тишкевич.
  • У нас немає поділу на виконання «чоловічих» і «жіночих» обов’язків у вихованні дітей, окрім грудного вигодовування. Мені зараз здається, що це вже не має когось дивувати, але ще дивує. Я на це просто не зважаю – сміється Вадим Тишкевич.

Родина має чимало спільних захоплень – прогулянки, заняття спортом, слухання казочок і колискових на ніч, ліплення вареників. Головне не кількість, а якість проведеного часу разом. Ця сім’я доводить, що деякі мами фізично цілодобово знаходяться з дітьми, проте приділяють їм мало уваги, бо вони емоційно і фізично виснажені. Вони ж, із задоволенням ходять на роботу, із захватом проводять час зі своїми дітками.

Олена радить усім матерям подумати, що для них важливо. Кожна людина має визначитись: якщо їй хочеться виконувати роль не лише матері, а й щось інше, то про це треба відверто казати своєму чоловіку. Бо у нашій країні найчастіше саме матері доглядають за дітьми. Кожен визначає те, як йому комфортно і що йому хочеться.

Крім того, Олена та Вадим радять, що замість того, щоб «гризти» себе почуттям провини та відкупляться подарунками дітям, проведіть з ними весело та корисно час. Це те, що вони будуть пам’ятати, коли виростуть.

Будьте щасливі! А як жити – вирішувати лише тобі, і нехай шум громадської думки не заглушить мелодію твого серця!

Ваша Наталя Міщук

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *