Рання весна – найсприятливіша пора для боротьби зі шкідниками

Рання весна – найсприятливіша пора для боротьби зі шкідниками

Щоб влітку і восени насолоджуватися плодами з саду, ранньою весною варто подбати про дерева і захистити їх від шкідників. Одним зі шкідників садових дерев є грушева медяниця. Якщо груша почала слабшати, а листя стали покриті наче чимось липким – отже дерево вражене цим шкідником. 

Цей шкідник дає до 4 поколінь, а на півдні – навіть 5 поколінь.

Суха та спекотна погода сприяє розвитку шкідника.  Також поширенню листоблішки сприяє нерегулярний догляд за деревами, зокрема, відсутність санітарних заходів. Особливо йому до смаку молоденькі грушки. Доросла комаха зимує в щілинах кори та під листям на землі. Навесні до розпускання бруньок, щойно настануть плюсові температури, виповзає на дерева і висисає з бруньок сік. Самка відкладає на гілки дуже дрібні жовті яйця, а після розпускання бруньок — на листя, вздовж головної жилки. З яєць виходять дрібні личинки, які висисають сік із листя, квітконіжок, пагонів і плодів. Зазвичай період їх виходу збігається з розпусканням плодових бруньок. Личинки виділяють велику кількість солодкої прозорої липкої рідини — «медвяної роси». За великої кількості шкідника личинки виділяють її так багато, що вона вкриває пагони, листя і навіть капає на землю. На таких поверхнях оселяється сажистий грибок, що вкриває їх чорним нальотом. Уражені дерева слабнуть, відстають у рості, дають менший урожай та легко пошкоджуються у зимовий період. Плоди в них недорозвинуті, дрібні, втрачають товарні якості. Плодоношення може повністю припинитись.

Зазвичай в молодих садах до 3-5-річного віку, якщо навкруги не було грушевих садів, проблем із медяницею не буває. Але з часом вона заселяє насадження і вже в 5-річних садах присутня постійно. Тож дуже важливо, щоб в арсеналі садівника були дієві інструменти контролю цього складного шкідника.

Рання весна — найсприятливіша пора для боротьби зі шкідником, коли він масово відкладає яйця. Під час розпускання бруньок (у стадії зеленого конуса) дерева обробляють інсектицидними препаратами — Актара, Інта-вір, Фуфанон, Енжіо, Карате Зеон та іншими чітко згідно з інтструкцією. Обробки здійснюють за безвітряної погоди, покриваючи робочим розчином верхній і нижній боки листя. Дуже важливо закінчити обприскування до початку цвітіння садів. Наступну обробку здійснюють вже після цвітіння. Препарати бажано щоразу чергувати, аби шкідник не звик до них. Іноді рекомендується обробляти дерева настоєм кульбаби, золи, тютюну тощо. Однак народні методи, на жаль, малоефективні. Заражені частини видаляють.

Також садівники радять попередити розповсюдження дрібного шкідника шляхом регулярного згрібання та знищення опалого листя. Важливо періодично очищувати штамби від відмерлої кори, мохів і лишайників.

При закладанні саду між деревами дотримуються достатньої відстані, щоб ускладнити розповсюдження шкідника.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *