Автори Хмільниччини мають можливість видати твори за кошти обласного бюджету.
Про це повідомляється на сайті Вінницької облдержадміністрації.
Зокрема, зазначається, що наразі проводиться відбір творів, видання яких здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету. Відбір творів проводить Експертна рада з питань видання творів місцевих авторів при Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.
На розгляд експертної ради до 20 квітня 2021 року приймаються зверстані та відредаговані твори в електронному та паперовому вигляді з рецензією на них.
Інформацію про умови відбору творів можна отримати за телефоном (0432) 61-14-93.
Крім того, хмільничани зможуть спробувати свої сили у фантастичному жанрі, конкурс на який було оголошено з початку квітня. Це конкурс на здобуття Всеукраїнської літературної премії за найкращі фантастичні твори ім. Ігоря Федорова (Літературна премія імені Ігоря Федорова за найкращий твір малої форми у жанрі фантастики заснована 2018 року Вінницькою обласною організацією НСПУ та мамою відомого українського фантаста Ігоря Федорова – Нелею Миколаївною).
З 1 квітня розпочався прийом творів науково-популярної фантастики щорічного конкурсу на здобуття літературної премії імені Ігоря Федорова. Організатори конкурсу очікують на твори в жанрі фантастики з усієї України. Для переможців передбачено три премії і можливість опублікувати їх в одному з найкращих літературних журналів України – «Вінницький край», – про що повідомив виданню Укрінформ голова Вінницької обласної організації НСПУ Вадим Вітковський.
Твори прийматимуть до 15 травня, їх можна надіслати на адресу організаторів конкурсу. Обсяг конкурсного твору не повинен перевищувати 20 сторінок. Від одного автора приймається лише одна робота. Журі визначить переможців, їх назвуть у середині травня. Для лауреата першої премії передбачена винагорода у розмірі 5000 гривень, другої – 3000 і третьої – 1000 гривень.
Минулого року на конкурс надійшло два десятки творів від авторів майже зі всієї України, першої премії не присудили нікому. Друга премія дісталася Наталі Кондратенко з Одеси за оповідання «Нові технології». Лауреатами третьої премії стали троє авторів: Сергій Зінченко з Кривого Рогу за оповідання «Стіна проти насіння» на тему боротьби з вірусом, Олександр Ігнатенко з Лубен Полтавської області за оповідання «Відзначені» та Олександр Тригубов із Сум за оповідання «Последний день».
Попри те, що хмільничани не отримали відзнак у Всеукраїнському конкурсі, книги хмільницьких письменників досить активно видавалися за кошти обласного бюджету.
Так, першою книгою була “Спогади про Поділля 1898-1919 рр”, переклад з польської мови краєзнавця Василя Маринича. Це спогади панночки Гелени (Лети) Кутиловської про своє дитинство і юність у родинному маєтку в с.Куманівцях. Книгу спогадів було видано у Варшаві, звідки її на Хмільниччину привіз хмільничанин Олексій Павлюк. Цю унікальну книгу видали в 2016 році, накладом у 300 примірників.
У 2017 році було видано: книгу «Вірую…во єдину Святую, Соборну і Апостольську церкву. Хмільницька земля: люди, гріхи, роки», автор – митрофорний протоієрей, настоятель Покровського храму в Хмільнику Володимир Леванчук. Також книга «Батьківськими стежками, Куманівці», автор – уродженка села, учителька української мови та літератури Ніна Кравчук-Овчарук.
У 2018 році друком вийшла історико-краєзнавча книга “Летять лелеки в рідні Маркуші”, авторами якої є аж троє уродженців Хмільниччини: почесний громадянин Хмільницького району Василь Федоришин, журналіст, краєзнавець, прозаїк, публіцист, член Національної спілки журналістів України, Заслужений журналіст України Василь Паламарчук та педагог, історик, краєзнавець, поет, прозаїк Микола Дорош.
У 2019 році вийшла друком книга уродженця села Лозна, академіка Бориса Панасюка (Бориса Лознянського) під назвою «Лузна – Лозна: село на Поділлі». Також того ж року вийшла друком книга уродженця села Чеснівка, відомого в Україні педагога, поета, фольклориста, етнолога, краєзнавця, журналіста, громадського діяча Павла Ткачука.
Минулого року коштом обласного бюджету видали унікальну краєзнавчу книгу бібліотекарки Терешпільської сільської бібліотеки Тетяни Михалинчук під назвою “В полях лежить село моє чудове”. Це історія сіл Держанівка, Софіївка, Терешпіль та Українське.
Серед жителів Калинівської громади також є минулорічні переможці. Уродженець Павлівки, кандидат богословських і технічних наук, протоієрей Борис Пентюк написав книгу про рідне село. Вона називається «Павлівка. Витоки духовності». Також вийшла друком книга “Сальник. З глибини віків”, автором якої є уродженець цього села, заслужений журналіст України Леонід Миколайчук.