Письменника Бориса Кульчицького пропонують внести до Книги “Гордість Хмільника”

Письменника Бориса Кульчицького пропонують внести до Книги “Гордість Хмільника”

Хмільницька міська організація ветеранів України звернулася з клопотанням про занесення до Книги пошани та пам’яті «Гордість Хмільника» Кульчицького Бориса Івановича – письменника, автора книги спогадів «Листи до себе» про події часів Другої світової війни у м.Хмільнику, пошуковця та дослідника історії Хмільницького краю. КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих» підтримала порушене ветеранами клопотання, підтвердивши значимість особистого внеску Кульчицького Б.І.  в історичну спадщину міста Хмільника.

Нагадаємо, що відповідно до Положення про Книгу  Пошани та пам’яті «Гордість Хмільника», затвердженого рішенням 12  сесії  міської  ради від  28 липня 2011 р. N 217,  ця книга «служить однією із форм відзначення особистостей, які залишили вагомий слід в історії та розбудові Хмільника, визнання особистих вагомих здобутків та практичних результатів окремих громадян у різних сферах діяльності і напрямках роботи.

Висунення претендентів на внесення до Книги Пошани має проходити в обстановці широкої гласності, високої вимогливості до оцінки досягнень і значимості особистого внеску кожного претендента.

Основна вимога до матеріалів, які подаються для занесення до Книги Пошани, –  повне розкриття здобутків претендентів на внесення до Книги Пошани.

Біографічна довідка на Кульчицького Б.І.

(підготовлена на підставі інформації, поданої Хмільницькою міською організацією ветеранів України та КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих»).

Борис Кульчицький народився 20 лютого 1929 року на Поділлі в містечку Волочиськ над Збручем. Батько – Ян Кульчицький у 1937 році був репресований і розстріляний органами НКВС через своє польське походження.

Сім’ю «ворога народу» постійно переслідували органи НКВС, тому Кульчицькі були вимушені постійно змінювати місце проживання. За чотири передвоєнні роки вони змінили понад тридцять місць проживання.

Напередодні війни доля привели Кульчицьких до Хмільника. Тож дитинство Борис Кульчицький провів разом із матір’ю і сестрою Яніною на Вінниччині.

Після війни Борис Кульчицький закінчив середню школу, потім філологічний факультет Київського державного університету ім.Т.Шевченка. Працював на різних посадах системи загальної середньої освіти. Тривалий час обіймав посаду директора однієї з шкіл м.Києва. Продовжив працювати учителем зарубіжної літератури в середній школі – інтернаті м.Києва.

Борис Іванович – учасник Другої Світової війни. Відзначений урядовими та відомчими нагородами.

Він є автором мемуарів «Листи до себе» – книги про реальні події війни, її героїв – конкретних людей зі справжніми, а не вигаданими іменами з міста Хмільника та його околиць. Ці спогади дійсно є своєрідною енциклопедією життя і побуту цілих поколінь людей.

Перед написанням книг письменник здійснив велику пошукову роботу. Багато подій, викладених у його книгах, підтверджені архівними довідками і спогадами живих свідків воєнних часів. Написані у художній формі, його книги можуть слугувати підручниками з історії Хмільницького краю. Крім того, по них можна вивчати архітектуру тодішнього міста, розташування підприємств, вулиць, звичаї та побут хмільничан.

На основі книги «Листи до себе» народною аматорською кіностудією «Гіпаніс» створено фільм «Хмільник в пеклі Вітчизняної війни».

Спогади Бориса Кульчицького – реальні, об’єктивні і не несуть в собі жодних домислів. З його ініціативи, журналістів редакції газети «Життєві обрії», за кошти приватного підприємця Володимира Лиса в місті Хмільнику на місці розстрілу військовополонених встановлено  пам’ятний знак – хрест.

Зараз Борис Іванович проживає в м.Києві і, незважаючи на свій поважний вік, працює в одній зі столичних шкіл для дітей з інвалідністю.

З 2013 року Борис Іванович є членом любительського об’єднання «Читацьке коло», що діє при КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих». Він продовжує роботу над третьою книгою спогадів «Листи до себе», багато друкується, бере активну участь у житті поляків в Україні.

Роки не владні над цією мудрою, творчою і відкритою людиною, яка у свої дев’яносто заряджає всіх енергією та позитивом.

Текст та фото – офіційний сайт Хмільницької міської ради

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *