«Приїхала з заробітків нарешті, піду в суд заберу справку, що «розвелася»…

«Приїхала з заробітків нарешті, піду в суд заберу справку, що «розвелася»…

Після кількаденної роботи вдома, журналіст News Хмільника вийшла в місто за продуктами. Ми постійно публікуємо для наших читачів, як працюють державні установи у Хмільницькому районі та місті у період карантину ,але спілкування з людьми – це завжди щось особливе, бо такого натхнення наберешся, що й годі.

Розмова в черзі двох жіночок, років 50:

  • Іннуся, сонечко, так давно не бачились, добре, хоч той карантин, то ти хоч приїхала з заробітків, побачиш рідних, друзів!
  • І не кажи, Валюша. До дітей поки не піду, хто його знає, може, понабирала всяких вірусів, як їхала. А от в суд піду, заберу справку, що «розвелася» і в «Білий дім» теж треба. Нарешті маю час на це…

В легкому шоці пішла додому, зробила гак і глянула чи працює суд і Хмільницька міська рада. А вже вдома побачила, що відділ комунікації міськради та мій колега опублікували, як працюватиме «Білий дім» міста на час карантину.

Пошукала в просторах інтернету і зателефонувала до прес-служби суду, яка підтвердила інформацію про роботу суду в умовах карантину. Пропонуємо і Вам дізнатись чи візьме пані Інна ту довідку)).

Прес-служба Хмільницького міськрайонного суду повідомила наступне:

«З метою запобігання виникненню та поширенню гострих респіраторних захворювань та коронавірусу COVID -19, який віднесено до особливо небезпечних інфекційних хвороб , беручи до уваги Постанову Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID -19» та рішення зборів суддів Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області:
1. На період з 16 березня по 03 квітня 2020 року у нас встановлено особливий режим роботи Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області, згідно якого:
1.1 Припинено проведення особистого прийому громадян керівництвом суду;
1.2 Прийняття невідкладних заяв, а також видача копій судових рішень здійснюється працівником апарату суду без доступу громадян до службових приміщень, з дотриманням відповідних заходів безпеки;
1.3 Ознайомлення учасників судового процесу з матеріалами судової справи здійснюється в дистанційному режимі, шляхом надсилання сканкопії матеріалів судової справи на електронну адресу, зазначену у відповідній заяві;
1.4 Рекомендовано суддям, при можливості, здійснювати судовий розгляд справ в порядку письмового провадження, припинити проведення судових засідань з розгляду судових справ, крім судових справ, які за законом мають розглядатися з метою недопущення порушення конституційних прав громадян.
2. Співробітники служби судової охорони обмежують доступ до приміщення суду та допуск в судові засідання осіб, які не є учасниками судових засідань, а також осіб з явними симптомами COVID-19, застуди, гострих респіраторних захворювань незалежно від їхнього процесуального статусу. У випадку наполягання таких осіб до допуску в приміщення суду невідкладно керівництво суду буде повідомлено для прийняття відповідного рішення.
3. Рекомендовано громадянам та іншим особам :
3.1 Всі документи (позовні заяви, заяви, скарги, відзиви, пояснення, клопотання, заяви про ознайомлення з матеріалами справи тощо) надавати суду в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі «Електронний суд», поштою,факсом або Skype;
3.2 Утриматися від відвідування приміщення суду, особливо за наявності ознак захворювання (слабкість, кашель, задуха, утруднене дихання, лихоманка тощо), або якщо Ви (чи члени Вашої сім’ї ) протягом останніх трьох тижнів повернулися з країн інфекційного ризику.
4. Рекомендовано учасникам судових засідань в один із вищенаведених способів подати до суду заяви про розгляд справ у їхній відсутності за наявними в справі матеріалами, або відкласти судове засідання на час карантину.
5. Посилено профілактичну роботу з проведення поточних дезінфекційних заходів у приміщенні суду шляхом періодичного ( через кожні дві години) протирання дверних ручок, перил, лавок тощо дезинфікуючими засобами.
6. Суддям та працівникам апарату суду при найменших ознаках захворювання вжити заходів щодо самоізоляції , в телефонному режимі повідомити про свій стан здоров’я відповідну установу охорони здоров’я та керівництво суду.

  1. Особливий режим роботи суду адаптовується і доповнюється відповідно до ситуації в країні та регіоні, а також може бути продовжений у разі потреби.
    Слідкуйте за нашими новинами та оновленнями.
    Дякуємо за розуміння!»

 

А тепер поясніть мені, чому люди вважають, що карантин – прекрасна можливість походити по різних установах, коли на світовому рівні просять утриматись без нагальної потреби від таких “прогулянок”? Згадується жарт: усі на карантині: працюють лише ті, кого не шкода.

Усім «пані Іннам» присвячується…

 

Дарина Сміла

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *