“Привид Вінниці” розповів свою героїчну історію та походження позивного (відео)

“Привид Вінниці” розповів свою героїчну історію та походження позивного (відео)

Герой України за позивним Karaya 12 жовтня збив на Вінниччині п’ять ворожих шахедів, відверто розповів про ту ніч, коли він змушений був катапультуватися, відвівши свій літак від житлових будинків. Майор Вадим Ворошилов приземлив літак в полі біля Турбова.

Герой України Вадим Ворошилов – військовий льотчик 204-ї бригади тактичної авіації Повітряних Сил. Один із найкращих українських пілотів-винищувачів. Після катапультування місцеві вже охрестили його «привидом Вінниці».

Відеоінтерв’ю з майором Ворошиловим показали у Командуванні Повітряних сил ЗСУ.

“Привид Вінниці” побував на місці падіння МІГ-29, та розповів про той день.

  • Я вдячний всім вінничанам і народу України за їх слова підтримки, і в Інтернеті також, яку вони мені надали. Я готовий знову стати на крило і далі нищити ворога. Відношення до літака у мене, як до живого створіння, – розповів Karaya  по дорозі до місця падіння літака.

За його словами, на тому літаку він виконав близько 20 бойових вильотів. На жаль, ще досі на місці падіння люди знаходять рештки літака.

  • Позивний Karaya – це з книжок історії. Це був позивний найрезультативнішого льотчика Другої світової війни – Хартмана. Взяв собі цей позивний в 2014-му році, так і залишився.

З розповідей майора Ворошилова, вранці того дня, коли росіяни атакували Україну дронами, він збив уже 3 шахіди. Ввечері знову почалась атака ворожих сил.

  • На підході до Вінниці я візуально її спостерігав. Виконав наведення та перехоплення п’ятої повітряної цілі, і після знищення повітряної цілі уламками, вибухом було також пошкоджено моє повітряне судно. Було руйнування передньої кабіни і носової частини літака. На обличчі були порізи, кров заважала оцінити повноцінну обстановку. Перша думка – так не хочеться катапультуватись. Внизу побачив населений пункт. Який то населений пункт, я не знав, лише бачив вогні… Створив лівий крен зі зниженням, побачив унизу чорну ділянку і здогадався, що то поле.

Коли вже пожежа розповсюдилась і полум’я почало добиратися до Вадима Ворошилова, він катапультувався.

Про те, що відбулося далі, дивіться на відео:

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *