Прогулянки лісом чи полем завжди позитивно відображаються на людському здоров’ї. Свіже повітря, сонце та відсутність міської метушні заспокоюють та дарують гарний настрій. Якщо таку прогулянку розділити з вірним та врівноваженим другом – то користі буде ще більше, особливо, якщо в якості супутника з вами буде – кінь. Переваги спілкування людей з кіньми відомі не одне століття, адже ці красиві, граційні та вірні тварини, можуть не тільки допомогти подолати велику відстань, а й наповнити життя людини гармонією.
Вінниця.інфо вже розповідали де і коли можна покататися на конях у Вінниці, а також де можна отримати уроки верхової їзди не виїжджаючи далеко за місто. Та сьогодні ми пропонуємо розібратися, чим насправді так корисно проводити час з цими тваринами, а кому таке спілкування може серйозно нашкодити.
Користь іпотерапії
Для початку розберемося, що таке іпотерапія? Це слово походить від грецького слова гіппос – кінь, до якого додано слово терапія. Цей ефективний метод оздоровлення передбачає взаємодію людини зі спеціально адаптованим під цілі лікування конем. Така терапія включає не тільки комунікацію за допомогою слів, адже не всі хворі можуть розмовляти, а й взаємодію за допомогою дотиків, опанування верхової їзди. Зазвичай, іпотерапію призначають пацієнтам з такими захворюваннями:
- Аутизм;
- Олігофренія;
- ДЦП;
- Сколіоз;
- Остеохондроз;
- Реабілітація після оперативних втручань;
- Депресія.
- Постінсультний період, розсіяний склероз;
- Тахікардія, стенокардія;
- Панічні атаки.
До того ж, верхова їзда на конях допомагає покращити кровообіг в ногах та спині. Температура тіла цих тварин дещо вища ніж в людини, що має позитивний вплив на кровоносні судини наїзника та м’язовий тонус.
Прогулянки верхи на конях допомагають покращувати моторику рук, розвивають реакцію та укріплюють спину.
Завдяки тому, що з кіньми не обов’язково говорити, адже ці тварини реагують на емоції та рухи людини загалом, це допомагає встановити невидимий контакт сповнений взаєморозуміння та підтримки.
Особливо помічною іпотерапія стала в наші часи, коли реабілітації та соціалізації потребують військовослужбовці, що отримали поранення чи повернулися з полону окупантів.
Кому верхова їзда може зашкодити?
- Людям з важкими психічними порушеннями;
- Складні патології серцево-судинної системи;
- Епілепсія;
- Будь-які захворювання в гострій стадії.