Прогули навчання у школі караються законом: в Україні вже є випадки притягнення батьків до суду

Прогули навчання у школі караються законом: в Україні вже є випадки притягнення батьків до суду

Батьки зобов’язані забезпечувати здобуття дитиною повної загальної середньої освіти. В разі невиконання батьківських обов’язків законодавство України надто суворе до порушників. І в Україні вже є випадки притягнення батьків до суду, – повідомляє NEWS Хмільника. 

Так, до відповідальності за прогули навчання у школі притягнули матір школярки у Кіровоградській області.  Знам’янський міськрайонний суд двічі визнав її винною у вчиненні адміністративного правопорушення.

З Єдиного реєстру судових рішень стало відомо, що у травні цього року жінка ухилилася від обов’язків щодо виховання своєї неповнолітньої доньки 2007 року народження, що призвело до прогулів під час дистанційного навчання учениці 8-го класу. За даним фактом склали протокол.

У суд жінка не з’явилася, але визнала свою вину у повному обсязі. Суддя врахувала характер правопорушення та призначила покарання у вигляді попередження. Тоді з жінки стягнули лише судовий збір — 496 гривень.

Проте у жовтні жінку притягнули до відповідальності повторно. Директор школи зазначив, що школярка не долучалася до навчання з 5 березня до 15 вересня та з 19 вересня до 6 жовтня. Учениця не виконує домашні завдання, а мати дівчини на телефонні дзвінки не відповідала. Матір пояснювала, що її дитина перебуває вдома, але не долучається до освітнього процесу через те, що не прокидається вчасно, а вона не може проконтролювати цей процес, бо працює.

Як висновок, суд постановив визнати матір дівчини винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 184 КУпАП і наклав адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 (сто) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1700 (одна тисяча сімсот) гривень, який підлягає стягненню в дохід держави.

Ще один випадок стався у місті Славута, що на Хмельниччині. Матір покарали за прогули її сином усіх дистанційних уроків у вересні без поважних причин. Жінку визнали винною у неналежному виконанні батьківських обов’язків. Тому, згідно з постановою суду, їй доведеться сплатити штраф, сума якого становить 1,7 тисячі гривень.

Віддалене навчання не передбачає перекладання всієї відповідальності на вчителів. Згідно з Конституцією України та ст. 150 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *