
Сьогодні, 22 листопада, відбулося засідання чергової 67 сесії Хмільницької міської ради 7 скликання. Одним із пріоритетних питань, внесених до розгляду, було затвердження Програми економічного і соціального розвитку Хмільницької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік.
Представив проект Програми на сесії міської ради начальник управління економічного розвитку та євроінтеграції міської ради Юрій Підвальнюк.
За своїм змістом Програма складається із шести стратегічних цілей «Розвиток економіки», «Розвиток житлово-комунального господарства», «Підвищення соціальних стандартів та якості життя», «Природокористування та безпека життєдіяльності», «Земельні відносини» «Розвиток містобудування та архітектури». Кожна зі стратегічних цілей містить операційні цілі та заходи (дії).
До Програми додаються основні показники економічного і соціального розвитку громади на 2020 рік, показники розвитку підприємств та організацій комунальної власності, перелік об’єктів будівництва, що будуть профінансовані коштом бюджету міста, а також перелік міських програм, що планується реалізувати у 2020 році.
У ході обговорення депутати внесли зміни та доповнення до переліку об’єктів будівництва, які передбачається фінансувати у 2020 році коштом бюджету міста.
Ще під час сесії було підсумовано діяльність освітньої галузі міської громади. Начальник управління освіти міської ради Галина Коведа розповіла депутатам міської ради про розвиток освітньої галузі за підсумками 2018-2019 навчального року. ПРЕЗЕНТАЦІЯ до доповіді.
А ще сьогодні було ухвалено Енергетичний план до 2030 року. Нагадуємо, що наприкінці грудня 2017 року за рішенням Хмільницької міської ради місто Хмільник приєдналося до Угоди Мерів. Ця європейська ініціатива охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на території своїх громад.
Дотримуючись взятих зобов’язань, Хмільник прагне скоротити викиди СО2 (та, за можливості, інших парникових газів) щонайменше на 30% до 2030 року за рахунок заходів з підвищення енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії, а також підвищувати стійкість за рахунок адаптації до зміни клімату.
Досягти намічених екологічних цілей без стратегічного документа неможливо. Тому свого часу було напрацьовано проект Плану дій Сталого Енергетичного Розвитку та Клімату міста Хмільника до 2030 року.
Тож сьогодні після попереднього схвалення на засіданні профільних постійних депутатських комісій та обговоренні за участі експерта з підготовки цього документа, проект Енергетичного плану був внесений на розгляд 67 сесії міської ради.
Перед депутатами і коментарем виступив експерт по написанню проекту Плану дій Стало енергетичного розвитку та Клімату, директор ГО “Західноукраїнський регіональний навчальний центр” м. Львів Віталій Лесюк.
Депутати міської ради проявили активність в обговоренні документа, ставили експерту питання щодо того, яку користь для міської громади матиме Енергетичний План дій.
Як було зауважено, це дозволить впровадити зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів, сприятиме формуванню енергоощадної поведінки громади, покращить умови праці та побуту, мінімізує вплив на довкілля та загалом підвищить якість життя громади.
До слова, План дій сталого енергетичного розвитку і клімату міста Хмільника є стратегічним документом, що спрямований на підвищення енергоефективності у бюджетних закладах та установах, житлових будівлях, громадському транспорті, муніципальному громадському освітленні, третинному секторі (малий та середній бізнес та сфера обслуговування) та на комунальних підприємствах міста.
Документ містить аналіз та оцінку поточного стану у сферах виробництва та споживання паливно-енергетичних ресурсів по місту. У ньому проаналізована динаміка споживання енергетичних ресурсів у розрізі усіх секторів (муніципальні будівлі, обладнання/об’єкти, житлові будинки, муніципальне громадське освітлення, транспорт, третинний сектор).
Конкретними Плану дій цілями визначено:
– зменшення викидів СО2 до 2030 року у визначених секторах щонайменше на 30%;
– збільшення частки відновлювальних джерел енергії на 4,33%;
– підвищення свідомості та відповідальності мешканців за раціональне використання паливно-енергетичних ресурсів;
– залучення інвестицій у проекти з енергозбереження.
Реалізація Плану дій відбуватиметься шляхом впровадження енергозберігаючих заходів та проведення інформаційних кампаній на енергозберігаючу тематику.
Сподіваємося, що, ухваливши План дій Сталого енергетичного розвитку та Клімату міста до 2030 року, Хмільницька громада зуміє завдяки своїй готовності до реалізації екологічних проектів створити комфортний інвестиційний клімат для розвитку своєї ж території.
За матеріалами офіційного сайту Хмільницької міської рали