Проект “Створення системи безоплатної правової допомоги” презентували у Хмільнику

Проект “Створення системи безоплатної правової допомоги” презентували у Хмільнику

Сьогодні у конференц-залі Хмільницької міської ради відбулася презентація проекту «Створення системи безоплатної правової допомоги у Хмільницькій громаді», що став переможцем конкурсу «Безпечна та правоспроможна громада», оголошеного Міжнародним фондом «Відродження».

Відкрив комунікативний захід в.о. міського голови, секретар міської ради Павло Крепкий.

Презентуючи проект, голова ГО «ПРАВО» Віталій Дорох розповів, що планується проаналізувати місцеву нормативно-правову базу на предмет наявності факторів, які перешкоджають реалізації прав жителів громади, та відповідно напрацювати пропозиції для внесення змін до чинних нормативно-правових актів або ж розробити нові нормативно-правові акти. Чимало заходів проекту будуть спрямовані на покращення поінформованості  жителів громади про шляхи вирішення актуальних правових проблем через проведення інформаційних зустрічей, поширення буклетів, організації засідань, тренінгів, роз’яснень у ЗМІ, на сайті громади тощо.

Акцентом у заходах проекту має стати продовження виправданих практикою  заходів – проведення засідань «круглого столу» з обговорення актуальних правових проблем у громаді. Тематика таких комунікацій буде формуватися через аналітику критичних інформацій у ЗМІ, у соцмережах, а також звернень до міської ради, Бюро правової допомоги та офісу ГО «ПРАВО».

Важливо, що заходами правового проекту планується охопити не тільки населені пункти Хмільницької міської ОТГ, але й ті населені пункти, які в плановій перспективі  увійдуть до складу міської громади після завершення реформи місцевого самоврядування.

Для довідки: З 2019 року Хмільницька громада бере участь у програмі «Правоспроможна громада». Програма є комплексом практичних заходів, що включає дослідження правових потреб громади, розробку місцевих програм доступу до правосуддя, оцінку їх реалізації. Адміністрування програми здійснюється Громадською спілкою «Мережа правового розвитку» (членом якої є громадська організація «ПРАВО»), ВБО «Українська фундація правової допомоги» та мережі правових клубів «Pravokator».

Представники Хмільницької міської ОТГ, а саме: Наталя Мазур (Хмільницька міська рада), Олена Черній, Віталій Дорох (громадська організація «ПРАВО») та Ганна Мариніч (Хмільницьке бюро правової допомоги) взяли участь в навчанні в рамках цієї програми.

Було проведено соціологічне дослідження, спрямоване на визначення правових потреб Хмільницької міської об’єднаної територіальної  громади, презентовано ці результати під час засідання «круглого столу» в Хмільнику, а також під час практикуму в місті Дніпро.

Після цього підготовлено проект «Створення системи безоплатної правової допомоги у Хмільницькій громаді», який представлено на конкурс «Безпечна та правоспроможна громада», оголошений програмами ««Права людини і правосуддя» та «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження». Проект підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

Крім того працівниками Хмільницького бюро правової допомоги Ганною Мариніч та Олександром Шмалем  проведено виїзний прийом громадян в Уланівській територіальній громаді.

Жителі громади мали можливість безкоштовно отримати юридичні консультації та доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України.

Вже традиційно мобільний пункт консультування діяв в приміщенні Уланівської сільської бібліотеки  .  Основні питання з якими звертались жителі територіальної громади стосувались оформлення спадщини, присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам, легальне працевлаштування, вирішення сімейних питань тощо.

Проведено інформування відвідувачів Калинівського ЦПЗ № 2 ВПЗ с. Уланів відділення зв’язку. Громадянам,  які перебували у даному закладі  надавалась інформація про те, що таке безоплатна правова допомога, порядок отримання первинної та вторинної правової допомоги.

Забезпечено роботу мобільного пункту консультування для відвідувачів Калинівського ЦПЗ № 2 ВПЗ с. Уланів відділення зв’язку.  За юридичними консультаціями звернулось 2  громадянина, яким було надано  2  вичерпні  відповіді на їхні запинання.

Проведено захід для громадян, які знаходяться під опікою Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хмільницького району — Уланівське стаціонарне відділення. Громадян, які перебувають у відділенні, ознайомили із системою безоплатної правової допомоги. Проведено вуличне інформування жителів с. Уланів.

Учасники вуличної акції дізналися про функціонування на території   Хмільницького району Бюро правової допомоги, його основні функції та завдання, про порядок отримання первинної та вторинної правової допомоги, а також щодо можливості скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України.

Текст та фото – відділ інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Хмільницької міської ради та офіційний сайт Хмільницької РДА

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *