Про віялові відключення, економію електроенергії Вінницькою областю та “блекаут” розповів гендиректор “Вінницяобленерго”

Про віялові відключення, економію електроенергії Вінницькою областю та “блекаут” розповів гендиректор “Вінницяобленерго”

Про те, чому і як важливо економити електроенергію в умовах війни, чому на Вінниччині можуть вимикати світло у разі, якщо зруйнувались об’єкти інфраструктури у сусідніх областях, чи вистачить вінничанам електрики взимку, а також чи загрожує повний “блекаут” Вінницькій області, в інтерв’ю Суспільному розповів генеральний директор АТ “Вінницяобленерго” Андрій Поліщук, – повідомляє NEWS Хмільника.

Завдяки тотальній економії у Вінницькій області вдалося зберегти до 10% електроенергії. Головна частка економії припадає на побутових споживачів. Чи будуть “віялові” відключення, залежатиме від ситуації в енергосистемі області.

Усі обленерго мають статус операторів системи розподілу. Кожна компанія (обленерго) розділена на 2 окремі юридичні особи: постачальника електричної енергії та оператора системи розподілу. За словами Андрія Поліщука, російські атаки націлені на важливі частини електросистеми.

  • Якщо не буде що генерувати, то не буде що розподіляти. Або якщо не буде можливості передати в область певної кількості електрики, той розподіляти не буде що. Ці об’єкти суміжні. При обстрілах пошкоджено і наше обладнання. Ми майже закінчуємо процес відновлення,сказав  Андрій Поліщук.

За словами гендиректора, з початком опалювального сезону прогнозується зниження навантаження на енергосистему через те, що населення буде менше вмикати електрообігрівачі.  Також він наголосив, що на Вінниччині ситуація цілковитого відключення світла є малоймовірним.

Чому тоді жителям Вінницької області потрібно економити?

Обстріли інших областей теж впливають на енергосистему Вінниччини.

  • Все це пов’язано з пошкодженням великих вузлів, що не дозволяє передати електричну енергію по перетину. Кожна лінія має якийсь ресурс, який вона здатна передати. Відповідно, коли цього ресурсу не вистачає, нас “Укренерго” просить обмежитись, наприклад, щоб електроенергія від Дністровської ГЕС могла дійти до Києва.
  • Укренерго вводить спочатку графіки обмеження електроенергії. Якщо і це не дає ефекту — вводять графіки обмеження потужності, тоді не можна виходити за певну потужність у певну годину. Якщо і це не дає ефекту, диспетчер вводить графіки аварійних відключень. Вони розбиті почергово, у нас відпрацьовано 10 черг. Якщо і це не спрацьовує, у нас стоїть автоматика, АЧР ( ред. – автоматичне частотне розвантаження). Коли показник частоти наближається до 48,5 Гц, то працівники обленерго в роботу вже не включаються. Автоматика вимикає цілими вузлами, щоб зберегти систему.

Генеральний директор АТ “Вінницяобленерго” Андрій Поліщук також дав поради, як ефективно економити споживачам і не сильно обмежувати себе.

  • Не вмикати все одночасно. Пральну машину можна ввімкнути вночі, налаштувати програмне забезпечення опалення теж на ніч. Якщо це все робити — це корисно і для держави, і вигідно споживачам, бо вночі електроенергія на 30 % дешевше. Якщо ми всі трошки поекономимо, не буде потреби в аварійних відключеннях.

Фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *