Про вакцини в аптеках нашого міста і як вберегтися від грипу

Про вакцини в аптеках нашого міста і як вберегтися від грипу

Впродовж минулого тижня за медичною допомогою з приводу ГРВІ та грипу в лікувальні заклади Хмільницького району звернулось 133 особи, серед захворілих 41 (30,8 %) дитина.  На щастя, летальних випадків не зареєстровано, – повідомляє NEWS Хмільника.

За інформацією ВСП Хмільницький районний відділ ДУ “Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб”, після обстеження хворих було госпіталізовано 20 осіб, в тому числі 13 дітей.

Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для інших протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, сім днів. Найчастіше від ускладнення розвивається пневмонія, що інколи може за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Також нерідко розвивається серцева недостатність.

Вакцинація від грипу — це найкращий спосіб зменшити ризик захворіти на грип; зменшити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.

Найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону (у вересні , жовтні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно
збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби. До основних груп ризику відносяться медичні працівники, вагітні, літні та люди із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується, тому важливо захистити себе від них.

Фахівці Хмільницького районного відділу ДУ “Вінницький обласний центр контролю та
профілактики хвороб” зазначають, що на сьогодні в аптеках міста Хмільника наявні вакцини проти грипу за попереднім замовленням. Тож жителі Хмільницької громади можуть придбати вакцину в аптеці власним коштом і зробити щеплення у закладі охорони здоров’я. Орієнтовна вартість вакцин — від 350 грн.

До епідсезону 2021–2022 років в Україну поставлено близько 1 250 000 доз вакцини:

  • 850 000 доз «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція, чотирьохвалентна);
  • 200 000 доз «Джісі Флю Квадривалент» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, чотирьохвалентна);
  • 200 000 доз «Інфлувак Тетра» («Абботт Біолоджікалз Б.В.», Нідерланди, чотирьохвалентна).

Чотиривалентна вакцина призначена для вироблення імунітету від чотирьох штамів грипу, які циркулюватимуть у Північній півкулі цього епідсезону.

Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у національному календарі щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян.

Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш поширених і небезпечних штамів.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *