Про температурні гойдалки грудня 2023 року і погоду на середу

Про температурні гойдалки грудня 2023 року і погоду на середу

За інформацією Вінницького обласного центру з гідрометеорології, погода останньої декади грудня 2023 року на Вінниччині була обумовлена впливом теплої повітряної маси з південного заходу (Північної Африки). В окремі дні декади середньодобові температури повітря на 4-12° перевищували багаторічні дані для цих дат.

Максимальна температура повітря підвищувалася до 10-14°, але не перевищувала найвищі показники, які спостерігалися в третій декаді грудня 2015, 2019 років (11-16° тепла).

Середня декадна температура повітря склала 2,3-3,9° тепла, що на 4,9-6,4° вище від норми.

Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі знижувалася до 2-5° морозу.

  • Кількість опадів за декаду склала 2-15 мм, або 24-125 % від норми.

Протягом декади озимі культури перебували в стані неглибокого зимового спокою. В окремі дні середньодобові температури перевищували біологічний мінімум. Рослини озимих культур були на межі відновлення вегетації. Такий стан небезпечний ослабленням рослин через витрату поживних речовин та втрату морозостійкості.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці (3 см) знаходилася в межах від плюс нуля до мінус двох градусів, що значно вище критичної температури вимерзання.

За інформацією синоптиків, 3 січня на Вінниччині хмарно з проясненнями, вночі мокрий сніг та дощ. Вдень передбачається дощ, вночі та вранці на дорогах місцями ожеледиця.

Вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура вночі від 3° тепла до 2° морозу, вдень 1-6° тепла.

Ілюстративне фото – з архіву редакції.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *