
Сьогодні, 7 червня, під час брифінгу Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов розповів, як вінничани допомагали вистояти Києву, а вінницьке ноу-хау в системі ППО у Збройних Силах розглядають для впровадження по всій Україні… Більше того, у напрузі нас ще досі тримає Придністров’я.
Найголовніше з брифінгу редакція NEWS Хмільника передає тезами.
Три місяці героїчного протистояння російському вторгненню
- За ці три місяці на Вінниччині було зроблено те, що не зроблено роками. У перші дні війни вінницька війсськова адміністрація працювала у двох головних напрямках: 1) створити цілісну та ефективну систему оборони Вінницької області; 2) своєчасна допомога і киянам, і тим областям, які знаходились в зоні активних бойових дій.
- Столиці потрібне було стрілецьке, важке озброєння. Ми все робили дуже швидко, і вантажівки їхали на Київ.
Українці за кордоном
- Ще один виклик – українці масово виїхали за кордон. Через Вінниччину прямували люди з Київської, Харківської, Сумської, Чернігівської, Донецької областей. За дорученням Президента, ми мали забезпечити проїзд, не затримуючи людей в довгих автомобільних чергах.
Диверсійні групи
- Вінницька область – друга після Одеської, де були створені військові комендатури. Вони є в усіх районах, для захисту населення, щоб не допустити проникнення диверсантів та коригувальників. Досить ефективно спрацювали у перший місяць повномасштабного вторгнення. Саме тоді було виявлено декілька диверсійних груп – громадян росії з засобами коригування. Те, що ми зупинили спроби ворога діяти на Вінниччині, це спільна робота комендатури, поліції, Служби безпеки України.
- Комендантська година і досі працює на збереження порядку в області.
Система оборони Вінницької області
- За дорученням головнокомандувача Збройних сил України працюємо над зміцненням системи оборони Вінницької області. Тисяча вінничан виконують земельні роботи щодо обладнання фортифікаційних споруд. Це сотні кілометрів. Керівники районів допомагають у цьому. Особливо відзначив би Гайсинський район: там і кількість, і якість. Могилів-Подільський прикордонний район теж є прикладом для інших.
Ноу-хау в системі ППО
- Жителі Вінниччини постійно чують сигнали тривоги. Ворог застосовує ракети для знищення. Завдяки вінницьким винахідникам, якві застосували сучасні технології, вдалося значно підвищити ефективність системи протиповітряної оборони в нашому регіоні. Вінницьке ноу-хау розглядають в Збройних силах для впровадження по всій території України.
Охорона критичної інфраструктури області
- Всі об’єкти визначені. Виділені наряди з підрозділів територіальної оборони, поліції та СБУ. В охороні беруть участь і добровольчі формування територіальних громад. Вони підсилюють охорону свого краю. Таких формувань в нашій області десятки, і їх кількість зростає.
Придністров’я
- Кордон з невизнаним Придністров’ям викликає напругу не перший місяць. Відслідковуємо цей напрям, збираємо всю інформацію як з відкритих джерел, так і закритих. Цей рубіж під особливим наглядом. Вживаємо відповідні заходи для підсилення безпеки обласною військовою адміністрацією, пррикордонниками у взаємодії з підрозділами сил територіальної оборони. Ми все робимо для захисту жителів області.
Про бомбосховища
- До речі, ми знов перевіряємо бомбосховища. Спеціальна комісія перевірила стан укриттів для населення. Недоліки виявили у місті Вінниці, бо на папері все було добре, але якщо спуститися в бомбосховище, то там… Терміни на усунення недоліків визначені. Скоро знов будемо перевіряти.
- Хотів би подякувати керівникам підприємств, які усвідомлюють важливість утримання бомбосховищ у належному стані. Іде війна, і вона не дає про себе забути.
Я вдячний усім жителям області, які зберігають спокій, стали волонтерами і допомагаєте хто чим може. Перемога України стосується кожного.