Про диверсійні групи на Вінниччині та ноу-хау в системі ППО: брифінг-підсумок начальника ОВА станом на 104 добу проти російського вторгнення

Про диверсійні групи на Вінниччині та ноу-хау в системі ППО: брифінг-підсумок начальника ОВА станом на 104 добу проти російського вторгнення

Сьогодні, 7 червня, під час брифінгу Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов розповів, як вінничани допомагали вистояти Києву, а вінницьке ноу-хау в системі ППО у Збройних Силах розглядають для впровадження по всій Україні… Більше того, у напрузі нас ще досі тримає Придністров’я.

Найголовніше з брифінгу редакція NEWS Хмільника передає тезами. 

Три місяці героїчного протистояння російському вторгненню

 • За ці три місяці на Вінниччині було зроблено те, що не зроблено роками. У перші дні війни вінницька війсськова адміністрація працювала у двох головних напрямках: 1) створити цілісну та ефективну систему оборони Вінницької області; 2) своєчасна допомога і киянам, і тим областям, які знаходились в зоні активних бойових дій.
 • Столиці потрібне було стрілецьке, важке озброєння. Ми все робили дуже швидко, і вантажівки їхали на Київ.

Українці за кордоном

 • Ще один виклик – українці масово виїхали за кордон. Через Вінниччину прямували люди з Київської, Харківської, Сумської, Чернігівської, Донецької областей. За дорученням Президента, ми мали забезпечити проїзд, не затримуючи людей в довгих автомобільних чергах.

Диверсійні групи

 • Вінницька область – друга після Одеської, де були створені військові комендатури. Вони є в усіх районах, для захисту населення, щоб не допустити проникнення диверсантів та коригувальників. Досить ефективно спрацювали у перший місяць повномасштабного вторгнення. Саме тоді було виявлено декілька диверсійних груп –  громадян росії з засобами коригування. Те, що ми зупинили спроби ворога діяти на Вінниччині, це спільна робота комендатури, поліції, Служби  безпеки України.
 • Комендантська година і досі працює на збереження порядку в області.

Система оборони Вінницької області

 • За дорученням головнокомандувача Збройних сил України працюємо над зміцненням системи оборони Вінницької області. Тисяча вінничан виконують земельні роботи щодо обладнання фортифікаційних споруд. Це сотні кілометрів. Керівники районів допомагають у цьому. Особливо відзначив би Гайсинський район: там і кількість, і якість. Могилів-Подільський прикордонний район теж є прикладом для інших.

Ноу-хау в системі ППО

 • Жителі Вінниччини постійно чують сигнали тривоги. Ворог застосовує ракети для знищення. Завдяки вінницьким винахідникам, якві застосували сучасні технології, вдалося значно підвищити ефективність системи протиповітряної оборони в нашому регіоні. Вінницьке ноу-хау розглядають в Збройних силах для впровадження по всій території України.

Охорона критичної інфраструктури області

 • Всі об’єкти визначені. Виділені наряди з підрозділів територіальної оборони, поліції та СБУ. В охороні беруть участь і добровольчі формування територіальних громад. Вони підсилюють охорону свого краю. Таких формувань в нашій  області десятки, і їх кількість зростає.

Придністров’я

 • Кордон з невизнаним Придністров’ям викликає напругу не перший місяць. Відслідковуємо цей напрям, збираємо всю інформацію як з відкритих джерел, так і закритих. Цей рубіж під особливим наглядом. Вживаємо відповідні заходи для підсилення безпеки обласною військовою адміністрацією, пррикордонниками у взаємодії з підрозділами сил територіальної оборони. Ми все робимо для захисту жителів області.

Про бомбосховища

 • До речі, ми знов перевіряємо бомбосховища. Спеціальна комісія перевірила стан укриттів для населення. Недоліки виявили у місті Вінниці, бо на папері все було добре, але якщо спуститися в бомбосховище, то там… Терміни на усунення недоліків визначені. Скоро знов будемо перевіряти.
 • Хотів би подякувати керівникам підприємств, які усвідомлюють важливість утримання бомбосховищ  у належному стані. Іде війна, і вона не дає про себе забути.

Я вдячний усім жителям області, які зберігають спокій, стали волонтерами і допомагаєте хто чим може. Перемога України стосується кожного.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *