Про День Соборності та “живий ланцюг” на Вінниччині говоритимуть завтра на публічній онлайн-зустрічі: серед запрошених директор школи новоутвореного Хмільницького району

Про День Соборності та “живий ланцюг” на Вінниччині говоритимуть завтра на публічній онлайн-зустрічі: серед запрошених директор школи новоутвореного Хмільницького району

У п’ятницю, 22 січня, до Дня Соборності України відбудеться пряма трансляція публічної онлайн-зустрічі на тему: «День Соборності України: Вінницький контекст».

102 роки тому в цей день проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. А офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

Гасла цьогорічної кампанії з відзначення Дня Соборності: «В єдності сила» або «Разом сильніші».

Це була основоположна подія для українського державотворення. Соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави. У 71-у річницю Акта Злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій – “живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель України. Понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. Акція засвідчила, що українці подолали страх перед комуністичною партією і готові протистояти комуністичному тоталітарному режиму. 31 рік тому ця подія стала провісником падіння СРСР і відновлення незалежної України.

– як «живий ланцюг» організувався у Вінниці та області;

– яке значення для українців має Акт Злуки УНР і ЗУНР;

– чому подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності;

– в які роки відзначення Дня Соборності не відбувалось і чому;

Про це говоритимуть із запрошеними гостями зустрічі. Водночас в часі трансляції учасникам зібрання можна буде поставити інші запитання з теми обговорення.

Доповідачами виступлять:

Богдан Галайко – к.і.н., начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті

Юрій Легун – д.і.н., професор, директор Державного архіву Вінницької області.

Олександр Федоришен – історик, директор «Центру історії Вінниці»

Олександр Масний – директор СЗШ І-ІІІ ст. с. Уладівка, Літинського р-ну

Модератор зустрічі: Андрій Мельничук – заступник директора КЗ ВОМЦ «Квадрат»

Трансляція відбуватиметься на сторінках Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат» (посилання – https://bit.ly/3nZqKzF ) та Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (посилання – https://bit.ly/36eHZqT ) у мережі Фейсбук.

Додаткова інформація за посиланням: https://www.facebook.com/events/164926248416656/

Організатори:

Центральний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті, «Центр історії Вінниці» та Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат».

Контакти:

Начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, Богдан Галайко (тел. +38 097 986 3144, електронна адреса bohdan.halayko@gmail.com ).

Головний спеціаліст Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, Олексій Серветнік (тел.. +38 097 677 6426, електронна адреса oleksiiservetnik14@gmail.com )

Джерело: Вінницька облдержадміністрація

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *