Про безпечний відпочинок у Хмільницькій громаді

Про безпечний відпочинок у Хмільницькій громаді

Настало літо і розпочався купальний сезон, але в Хмільницькій ОТГ немає офіційно
виділених та облаштованих місць для купання. Чи буде безпечним такий відпочинок? 

Щоб запобігти виникненню інфекційних хвороб, ВСП Хмільницький РВ регулярно
контролюється якість води р. Південний Буг в створі водозабору та в межах міста. Особливу увагу контролю якості води в річці приділяється з настанням тепла. Тому що саме влітку збільшується ризик інфекційних захворювань, фактором передачі яких є вода. Це такі захворювання як  ентеровірусна інфекція, гострий вірусний гепатит, холера, церкаріоз, або «свербіж купальника», лептоспіроз, лямбліоз та інші.

За результатами лабораторних досліджень якості води річки Південний Буг виявлено факт забруднення, а саме: якість води не відповідає нормативним вимогам по фізико – хімічних показниках – БСК 5 (біохімічне споживання кисню)- 7,5-7,7 мгО 2 /дм 3 при нормі – 3 та БСК 20 – 8 – 8,3 мгО 2 /дм 3 при нормі – 3 мгО 2 /дм 3 для централізованого водопостачання та 6 мгО 2 /дм 3 – для господарсько-побутового водокористування в оздоровчих, рекреаційних, спортивних цілях, а також для водних об’єктів в межах населених пунктів та по мікробіологічних показниках – бактеріальне забруднення ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) – 12000/дм 3  при нормі – не більше 5000/дм3.

Щоб відпочинок біля відкритих водойм був на користь, дотримуйтесь наступних простих правил:

 • Для купання та відпочинку користуйтеся  лише офіційно відведеними  для купання місцях. Якщо на березі водойми встановлені таблички, які вказують на те, що купатися заборонено, то порушувати це правило не можна.
 • Не можна купатися у водоймах, біля яких є будь – які джерела забруднення, зокрема, очисні споруди, заводи, фермерські господарства. Уникайте купання у водоймі, де живе багато водоплавних птахів, або купається велика рогата худоба, собаки.
 • Під час купання слідкуйте за тим, щоб вода не потрапляла на слизові оболонки і у рот. Не пийте та не дозволяйте дитині пити воду з річки, ставка чи озера. Стежте, щоб дитина не заковтувала воду під час купання.
 • Не можна купатись у непротічних водоймах, бо в спеку в ній може розмножуватись кишкова паличка та інші мікроби.
 • Вагомий аргумент проти – вода, яка цвіте! У воді багато сміття, харчові відходи,
  маслянисті плямі та інші непритаманні речі – відмовтесь від купання.
 • Не купайтесь зразу після зливи, бо разом із дощовою водою у річку потрапляє увесь бруд, пестициди та добрива!
 • Після купання обов’язково приймайте душ з милом, а садна і ранки обробляйте
  спеціальними засобами.
 • Дотримуйтесь правил особистої гігієни на відпочинку і в побуті! Частіше мийте руки з милом! Овочі та фрукти ретельно мийте під проточною водою і перед вживанням в їжу обробляйте окропом. Пийте тільки кип’ячену або бутильовану воду та з джерел якість води в яких перевірена лабораторно.
 • Не забувайте про прості правила засмаги.

Щоб уникнути опіків шкіри, її передчасного старіння та найголовніше раку шкіри – меланоми, дотримуйтесь цих простих правил:

 • Не перебувайте на сонці більше, ніж 15-20 хвилин щодня.
 • Одягайте головний убір! Захищайте очі та правильно обирайте сонцезахисні окуляри.
 • Завжди використовуйте сонцезахисний крем з SPF 30, або вище.
 • Пийте більше рідини, щоб уникнути зневоднення організму.
 • Обмежуйте час перебування на сонці. Не засмагайте з 11.00 ранку до 16.00 дня, коли ультрафіолетові промені найбільш агресивні. Залишайтесь у цей час в тіні.

З турботою про хмільничан інформацію надали фахівці відокремленого структурного підрозділу Хмільницького районного відділу ДУ «Вінницький ОЦКПХ МОЗ».

Фото – Надія Болбат, група “Хмільник у фотографіях” у Facebook.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *