Про 8 березня та позицію хмільничанок

Про 8 березня та позицію хмільничанок

В Україні досі триває дискусія щодо відміни/збереження свята 8 березня. Нещодавнє опитування в Дії показало, що більшість українців за збереження вихідного у цей день, однак є й противники взагалі святкування Міжнародного жіночого дня, вбачаючи в ньому комуністичний слід.  

Сьогодні у Хмільнику багато людей купували подарунки своїм жінкам. На ринку та у квіткових магазинах великий ажіотаж був на весняні квіти та троянди. Але не всі поділяють такі святкові настрої. Тож ми вирішили розпитати, що думають про святкування 8 березня хмільничанки.

Наталія: 

  • Якщо чесно, то я проти. Щоб не розказувати багато про життя жінки і ставлення до неї в радянському союзі: від робочої сили до машини для народження майбутніх поколінь комуністів. Зате, тримайте, дорогі жінки, для вас ексклюзивно – одне свято у році. Про підміну понять, бо 8 березня, в теперішній інтерпретації, це, точно не про права жінок, та й за часів радянщини також. Не кажучи вже про чоловіків (а де ж гендерна рівність?). Повністю згодна зі словами Андрія Кокотюхи (ред. сучасний український письменник-белетрист). Він писав, що це цікаві досліди. “Нарешті заговорили про скасування вихідного на 8 березня. Разом із тим Міжнародний день боротьби за права жінок ніхто ніде не скасовує. Хто хоче виходити на мітинги – це священне право. Це можна робити і в будній день. Але така фігня: вихідний хочуть перенести на 25 лютого. День народження Лесі Українки. Ну якщо це дозволить вичистити з колективної пам’яті день “выпьемзанашихмилыхлам” – прекрасно. Особисто я не бачу нічого крамольного у вихідному на день народження класика нашої літератури. Фігня в тому, що цей день довбодзвони хочуть зробити Днем української жінки. Те саме 8 Марта, ті самі яйця по 17 гривень за штуку, тільки в профіль. І знову ж будуть тюльпани, помада й парфуми, і знову “за милых дам”. Хіба що не приживеться”.

Тетяна:

  • Моя думка однозначна – це не наше свято! Я проти нього категорично. Можливо, ще якийсь рік-два назад я би сумнівалась, треба воно чи ні. А зараз я категорично проти. Все, що пов’язане з радянським союзом і рашою, яка вважає себе його правонаступницею , я категорично заперечую. Я не хочу квітів в цей день, не хочу подарунків. Хочу, щоб ми перервали цю пуповину, що нас із ними пов’язувала. Назавжди. .. Якось так…

Галина:

  • Я ще не готова відповісти на таке запитання. Поки що думаю, спостерігаю за дискусіями, думками людей….

Надія:

  • Хочуть скасувати це свято, багато є думок. Але для мене це свято не пов’язане з радянським союзом. Це свято збігається з початком весни, коли сонце світить яскравіше і зима вже не має тієї сили… Ще не знаю, як реагувати, але я не проти, щоб це свято залишилося.

Оксана:

  • Для когось сьогоднішній цей день не свято…але сьогодні я бачила, як чоловік з квітами у руках із маленьким сином йшли вітати своїх дівчат і це дуже приємно, що тато вчить сина бути чоловіком.
    Взагалі вважаю, що не потрібно чекати одного дня у році, щоб купувати квіти жінкам. Не пам’ятаю, звідки бачила інформацію, що дуже доречно було сказано, що чоловік купує жінці букет квітів у день заробітної плати, адже саме жінка, мотивуючи чоловіка, допомагає йому досягати успіху і цим самим чоловік віддячує жінці квітами. Тому, дорогі чоловіки, не шкодуйте на квіти, так як не шкодуєте на цигарки, і тоді ваші жінки будуть щасливішими і добрішими

Маріне:

  • Я тільки за. Для мене 8 березня – свято весни. День, коли я остаточно розумію, що похмура зима відступила й настають приємні зміни. Кожній дівчині, жінці, бабусі хочеться тепла, світла, уваги. Таке свято – відмінний привід порадіти пробудженню і свого роду відродженню разом із природою.

Інна:

  • Я не проти святкування, я проти вихідного дня. А ще вважаю, що в період великої війни варто поціновувати насамперед тих жінок, хто стоїть зараз на захисті нашої країни там, на фронті, і хто утримує бойовий фронт тут, в тилу.

Спілкувалась Алла Корнієнко.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *