Правоохоронці Вінниччини застерігають громадян від шахрайських схем

Правоохоронці Вінниччини застерігають громадян від шахрайських схем

Поліціянти Вінниччини застерігають громадян області бути вкрай пильними, адже останнім часом активізувалися шахраї. Так, до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області все частіше звертаються громадяни, які стали жертвами шахраїв. Через свою неуважність та довірливість вони стають легкою здобиччю для аферистів.

За 10 місяців поточного року у поліції зареєстровано 1497 злочинів, пов’язаних з шахрайствами. З них – 581 правопорушення віднесено до категорії тяжких та особливо тяжких злочинів, 237 – пов’язані з використанням інформаційних технологій та телекомунікаційних мереж. По 599 злочинах фігурантам повідомлено про підозру.

Працівники поліції завершили досудове розслідування кримінальних проваджень та направили до суду з обвинувальними актами матеріали щодо 4 злочинних угрупувань, які вчинили шахрайства в особливо великих розмірах.

  • Серед найбільш резонансних справ – організована злочинна група аферистів, які створили «страхову компанію» та ошукали громадян на суму 11 мільйонів кредитних грошей. 

Як повідомили у Національній поліції, шахраї, представляючись працівниками страхової компанії, підшукували довірливих громадян для участі в програмі страхування фінансових ризиків. Потерпілі отримували в банках кредитні кошти, які перераховували та особисто передавали шахраям з метою отримання винагороди за участь у програмі. При цьому зловмисники обіцяли людям, що кредитні кошти страхова компанія поверне банкам. Крім грошей, потерпілі брали у кредит коштовну техніку, яку правопорушники обіцяли реалізувати та вкласти отримані кошти в програму. Таким чином шахраї незаконно заволоділи грошовими коштами та майном 35 вінничан та мешканців області.

Поліціянти також повідомили про те, що:

  • почастішали випадки, коли шахраї телефонують громадянам і представляються працівниками банківських установ. Під час розмови із жертвою зловмисники намагаються дізнатися номер її картки та ПІН-код, а згодом перераховують кошти на власний рахунок. Зокрема, четверо засуджених разом із трьома спільниками на волі, мешканцями регіону, телефонували за випадковими номерами телефонів. Під час розмови вони представлялись співробітниками банку та повідомляли потерпілим неправдиву інформацію про те, що начебто хтось намагається зняти кошти з їх банківських рахунків шляхом розрахунку в інтернет – магазині. Аби попередити зняття грошей, шахраї пропонували співрозмовнику, діючи за їх інструкцією провести певні операції. Після того, як потерпілі виконували їх вказівки, всі кошти з карток зараховувалися на підконтрольні банківські рахунки членів групи або їх мобільні рахунки.
  • Ще однією популярною категорією шахрайств залишається купівля-продаж «неіснуючого» товару. Громадянин здійснює передплату, але так нічого і не отримує. Таким чином п’ятеро засуджених разом із чотирма спільниками на волі ошукали людей з різних регіонів України. Зловмисники розмістили оголошення у соціальній мережі про продаж неіснуючої опалювальної деревини. Отримавши кошти на рахунок, аферисти переставали виходити на зв’язок з покупцем. У такий спосіб шахраї привласнили понад 300 тисяч гривень потерпілих.

Що робити, щоб не потрапити на гачок до шахраїв:

  • здійснювати покупки лише на перевірених інтернет-ресурсах;
  • користуватися доставкою з післяоплатою;
  • перевіряти інформацію, яку вам повідомляють незнайомці телефоном;
  • в жодному разі не повідомляти ПІН -код та CVV2 зі своєї банківської карти, а також логін і пароль для доступу в інтернет-банкінг;
  • не розголошувати дані своїх персональних карток, навіть якщо про це просить начебто працівник банку. Самостійно зателефонуйте у відділення або на гарячу лінію банку. Якщо фінансовій установі дійсно потрібна якась інформація, варто прийти особисто в офіс і повідомити про все необхідне на особистій зустрічі.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *