Повістка не означає мобілізацію: пояснення від Резнікова та українських юристів

Повістка не означає мобілізацію: пояснення від Резнікова та українських юристів

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів у ефірі Телемарафону про те, що наразі проблем із мобілізацією немає. Стосовно мобілізації міністр постійно комунікує з Генеральним штабом, з головнокомандувачем, з начальником Генерального штабу, – повідомляє NEWS Хмільника.

За його словами, то по великому рахунку, наразі заповнені всі необхідні позиції. І якщо сьогодні відбувається мобілізація, то по певних особливих спеціальностях.

Олексій Резніков заявив, що вручення повісток чоловікам призовного віку означає, що вони мають прийти у місцевий територіальний центр комплектації, показати документ і перевірити, чи є він на обліку. Проблем із мобілізацією немає.

Також він сказав, що не всі стали на облік, хоча вони продовжують обліковуватись – або в тимчасово окупованому місці, або переїхали на захід країни тощо. За його словами, ці вручення – це в першу чергу наведення ладу.

Також раніше юристи України розповіли, чи законно вручати повістки у громадських місцях. Так, під час мобілізації, яка зараз діє в Україні, повістки можуть вручати як співробітники “територіального центру комплектування та соціальної підтримки” (так зараз називається військкомат), так і представники органів місцевого самоврядування або внутрішніх справ.

При врученні повістки присутні, як правило, співробітники військкомату і поліції. Що стосується законодавчих вимог за місцем вручення, то їх немає – це можуть бути громадські заклади, робота, дім тощо.

Сповіщати призовників і військовозобов’язаних також можуть житлово-експлуатаційні організації, підприємства та установи, що здійснюють експлуатацію будинків, а також власники будинків. Вони також повідомляють про виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки шляхом вручення повісток і забезпечують прибуття за викликом.

Законом не заборонено вручення повістки в будь-якому місці після встановлення особи. У цьому документі вказується дата і час прибуття в територіальний центр, щоб людина пройшла медогляд.

При цьому вручена повістка ще не означає, що людину обов’язково призвуть.

Якщо людина не з’явиться за викликом у воєнний час, це загрожує штрафом від 1700 до 3400 гривень. Також Нацполіція має право затримувати військовозобов’язаних при порушенні законодавства “Про мобілізаційну підготовку” та доставляти їх до територіального центру комплектування.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *